Nový slovníček pro "kancelářské krysy". Víme, co znamená draft nebo sívíčko

ČTK Ekonomika ČTK, Ekonomika
9. 8. 2017 12:48
Rozumět všem výrazům, které se dnes používají v kancelářích, nemusí být úplně samozřejmé. Projděte si slovníček nových anglicismů a anglických výrazů používaných v pracovní češtině.
Jednání manažerů. Ilustrační foto
Jednání manažerů. Ilustrační foto | Foto: Thinkstock

V českých firmách se stále častěji zabydlují nové výrazy přejaté z angličtiny. Draft, call, zmanagovat, skrečnout či nabriefovat jsou slova, bez nichž se v práci nyní někteří zaměstnanci už neobejdou.

"Někdy jejich přílišné používání působí až úsměvně, přesto se už především v kancelářích pevně zakotvily. Je to i tím, že někdy mají přesnější význam než česká slova," uvedl výkonný ředitel McRoy pro střední a východní Evropu Tomáš Surka. Projděte si slovníček, který jeho firma připravila pro váš snadnější život v práci.

 

Právě se děje

před 57 minutami

Praha najímá manažery Krupauera a Grosse pro přípravu koncertního sálu

Pražský magistrát uzavře manažerskou smlouvu se dvěma externími členy komise pro stavbu koncertního sálu na Vltavské, architektem Martinem Krupauerem a Martinem Grossem, který vlastní produkční společnost a zároveň je spoluzakladatelem Spolku pro výstavbu nového koncertního sálu v Praze. Do 30. června 2021 budou připravovat projekt, pro nějž nyní vzniká studie proveditelnosti. Manažeři mají pobírat odměnu 1600 korun za hodinu, součástí jejich práce budou studijní cesty kvůli sběru informací o obdobných stavbách. Celková cena za služby obou manažerů nepřesáhne dva miliony korun.

Praha chce na podobu nové filharmonie vypsat architektonickou soutěž, konkrétní rozhodnutí o stavbě padne na základě výsledků studie proveditelnosti. Zastupitelé nedávno schválili pořízení změny územního plánu. Stavba koncertního domu se sálem pro zhruba 2000 posluchačů by podle dřívějších odhadů měla stát přibližně čtyři miliardy korun, přesnější odhad vzejde ze studie. Budova filharmonie by mohla stát v roce 2032.

Zdroj: ČTK
Další zprávy