Nejvyšší výhra ve Sportce. Třikrát překonala rekord

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 11. 2013 21:50
V Česku padla rekordní výhra 400 milionů korun, získal ji jediný výherce
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - V Česku padla rekordní výhra 400 milionů korun, ve hře Sportka ji získal jeden výherce. Sdělil to mluvčí společnosti Sazka sázková kancelář Václav Friedmann.

Majitelem nejvyšší výhry v historii sázení v Česku - 399 904 705 korun - se stal člověk, který věřil náhodnému tipu, podal sázenku nedaleko Chrudimi a uhodl všechna čísla prvního tahu včetně posledního čísla hry Šance. O svoji rekordní se může přihlásit už nyní, uvedl Friedmann.

Po oznámení rekordní výhry jsou nedostupné webové stránky Sazky, kde si lidé výhru ověřují. Firma na jejich zprovoznění pracuje.

Dosud historicky nejvyšší výhrou byla částka 148,6 milionu korun, kterou si v roce 2002 mezi sebe rozdělili dva sázející Sportky.

Nejvyšší individuální výhru získal sázející letos 15. října ve hře Euromiliony, vyhrál 126 milionů korun.

Čtěte také:
Do Sazky už přišel rozrušený muž, výherce 126 milionů
Nový milionář to zkusil u pumpy. Vyšel mu náhodný tip

Dosud nejvyšší individuální výhrou ve Sportce byl částka 112,931 milionu korun, kterou 20. srpna 2003 získal muž středního věku. Tiket se správnou kombinací čísel podal v některé ze stanic pražského metra.

Více než 100 milionů korun jedinému výherci Sazka vyplácela také v červenci a listopadu 2005, tehdy šlo o sumu 106, respektive 103,6 milionu korun. Jen o něco málo méně, konkrétně 103,4 milionu korun, získal šťastný sázející Sportky počátkem ledna 2011.

Za letošní rok eviduje Sazka 78 nových milionářů, rozdělila mezi ně více než miliardu korun.


 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitována, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy