Již třetí záložna nabízí možnosti běžného účtu

Tisková zpráva
21. 4. 2008 17:21
WPB Capital se stalo po záložnách FIO a Unibon třetím spořitelním družstvem s vlastním kódem banky.
Foto: Ondřej Besperát

Od 1. dubna 2008 je přímo napojeno na clearingové centrum ČNB a najdete jej pod kódem banky 2050. Tato skutečnost potvrzuje seriózní zájem spořitelních družstev stát se důležitou součástí finančního trhu tak, jak je tomu ve vyspělých evropských zemích.

Minulý týden byl úspěšně ukončen pilotní provoz platebního styku, který potvrdil bezchybnou funkčnost systému ze strany WPB Capital. Ode dneška je služba plně dostupná našim klientům a nabízí plnohodnotný platební styk včetně trvalých příkazů, plateb SIPO a inkasa.

Z ostatních záložen je na clearing napojeno FIO družstevní záložna od ledna 2006 a družstvo Unibon od listopadu 2007.

Bohužel se WPB Capital musí potýkat s podobnými problémy jako například mBank při vstupu na český trh.

„Přestože v oficiálním číselníku identifikačních kódů bank vydaném ČNB figuruje WPB Capital od 1. dubna, některé banky nás stále ještě nezařadily do svých číselníků, což našim klientům někdy způsobuje potíže s platbami. Samozřejmě se snažíme v co nejkratší době tuto komplikaci vyřešit," uvedl Martin Kušmirek, obchodní ředitel WPB Capital.

Získání bankovního kódu 2050 je nejen výrazným úspěchem pro WPB Capital, ale hlavně otevírá možnost k dalšímu rozšiřování a zkvalitňování služeb.

"V dohledné době chceme zavést phonebanking, internetbanking a další služby, které jsou v dnešní době standardem v bankovním sektoru. Naší doménou však i nadále zůstávají výhodné spořicí produkty, které lze založit a ovládat na dálku již nyní," doplňuje Kušmirek.

Kontakt pro další informace:

Jan Kieswetter, marketingový manažer
WPB Capital, spořitelní družstvo

 

Právě se děje

Další zprávy