Blesková výměna. Ringier nabídne plyn, ale ne od ČEZu

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
7. 1. 2014 13:01
Novým partnerem projektu Blesk plyn může být podle odborníků EPH
Zamrzlý tlakoměr: Pod námrazou je vidět, jak ručička spadla k nule.
Zamrzlý tlakoměr: Pod námrazou je vidět, jak ručička spadla k nule. | Foto: Reuters

Praha - Vydavatelství Ringier Axel Springer CZ na dodávkách plynu s ČEZem patrně spolupracovat nebude. Novým, logickým, partnerem by mohla být firma EP Energy Trading, patřící do holdingu EPH podnikatelů Daniela Křetínského a Patrika Tkáče.

Spolupráce vydavatelství a největší tuzemské energetiky na projektu Blesk plyn měla být představena dnes odpoledne. Tisková konference byla ale nakonec zrušena. Podle odborníků z trhu vše nasvědčuje tomu, že se o dodávky plynu postarají zmínění noví majitelé vydavatelství prostřednictvím společnosti EP Energy Trading.

„Tiskovou konferenci jsme zrušili z důvodu dopracování konceptu marketingové podpory a finalizace mediaplánu produktu Blesk plyn," vysvětluje krátce bez dalších podrobností mluvčí Ringieru Vadim Petrov.

Podle odborníků z trhu je ale výměna partnera více než logická.

„Změna partnera v projektu je po akvizici vydavatelství ze strany dua Křetínský - Tkáč naprosto logickým krokem. Nedovedu si představit, že by za této situace plyn dodával ČEZ," uvažuje jednatel poradenské společnosti ENA Jiří Gavor.

Podle něj je velmi pravděpodobné, že podnikatelé při akvizici vydavatelství zvažovali i jiné projekty, než jsou samotné mediální aktivity. Navíc dodávat zákazníkům lacinou energii pro EPH nebude problém, do jejího portfolia totiž patří také obchodování na trhu, firma má i zázemí vlastních zdrojů.

To, že by se do projektu měla zapojit skupina EPH, nechtěl potvrdit ani jeho mluvčí Daniel Častvaj.

Dosavadní partner, skupina ČEZ, zatím o změně partnera informována nebyla. „Společnost Ringier Axel Springer nám oznámila odložení tiskové konference ke spuštění služby. My jsme i nadále připraveni být partnerem pro Blesk plyn," reaguje na dotaz Aktuálně.cz mluvčí ČEZu Jan Pavlů. 

Nový termín představení projektu vydavatelství zatím nesdělilo.

Má projekt Blesk plyn šanci uspět i v Česku?

Jednatel společnosti ENA Jiří Gavor se domnívá, že ano. „Blesk je nejčtenější deník. Formou inzerce může přesvědčit řadu čtenářů. Podle mě má projekt potenciál být úspěšný," říká Gavor.

Ringier již v tuzemsku provozuje například virtuálního operátora Blesk Mobil a svou mateřskou společnost následuje i v oblasti dodávek plynu. V Německu již plyn dodává pod značkou Bild Energie. Ta patří mezi pět největších dodavatelů.

Společnost EP Energy Trading dodává zemní plyn více než šesti tisícům tuzemských domácností. Počet odběratelů se loni v porovnání s rokem 2012 téměř zdvojnásobil.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Na letišti v Mošnově na Novojičínsku začaly Dny NATO, v okolí se tvoří kolony

Společným seskokem českých a polských parašutistů s vlajkami v sobotu na letišti v Mošnově na Novojičínsku začaly dvoudenní Dny NATO a Dny Vzdušných sil Armády ČR. Po oba dny je v osmihodinovém programu připraveno mnoho dynamických ukázek na zemi i ve vzduchu. Kromě toho mohou lidé vidět na zemi řadu atraktivních strojů, mezi nimi poprvé víceúčelový letoun F-35 Lightning II nebo bezpilotní letoun MQ-9 Reaper.

V okolí letiště se i letos tvoří kolony aut, vzhledem k omezené kapacitě akce ale nejsou tak dlouhé jako v jiných letech. Operátor speciální policejní linky Michal Tichý řekl ČTK, že kolony ze všech stran dosahují maximálně tří kilometrů.

Dny NATO jsou největší bezpečnostní přehlídkou v Evropě. Na akci se představují armádní, bezpečnostní a záchranářské jednotky ze 17 zemí. Speciální partnerskou zemí je letos Švédsko.

Vstup na dvoudenní akci, která se koná nedaleko Ostravy, je zdarma. V minulosti ji navštěvovalo i přes 200 tisíc lidí, mnoho i ze zahraničí, zejména z Polska a Slovenska. Loni musely být Dny NATO kvůli koronavirové pandemii bez diváků v místě akce, lidé mohli program sledovat v televizi a na internetu. Letos je počet diváků omezený maximálně na 40 tisíc každý den.

Kvůli kontrole počtu lidí si letos návštěvníci poprvé museli předem pořídit vstupenky. Jsou sice nadále zdarma, ale lidé zaplatili 15 korun jako servisní poplatek. Musí rovněž mít potvrzení o bezinfekčnosti, tedy očkování proti covidu-19, prodělání nemoci nebo negativním testu.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Autobus srazil v Ratiboři na Vsetínsku chodce, muž střet nepřežil

Linkový autobus srazil v pátek večer v Ratiboři na Vsetínsku chodce. Sedmačtyřicetiletý muž střet nepřežil. Okolnosti nehody zjišťují kriminalisté a dopravní policisté, sdělila dnes policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Tragická nehoda se stala po 18:00. "Zemřel při ní sedmačtyřicetiletý muž. Ten z prozatím přesně nezjištěných příčin vstoupil bezprostředně do jízdní dráhy linkového autobusu, který jel ve směru od Hošťálkové. Třicetiletý řidič autobusu, i přes veškerou snahu, již nedokázal střetu zabránit," uvedla mluvčí.

Chodec podle ní při nehodě utrpěl závažná zranění. "Na místo jako první dorazili policisté z Jablůnky, kteří společně se svědky události prováděli do příjezdu záchranářů resuscitaci. Muž bohužel svým zraněním na místě podlehl. U řidiče autobusu jsme provedli dechovou zkoušku na alkohol. Byla negativní," uvedla Kyšnerová.

Přesné okolnosti tragické nehody podle ní nadále zjišťují vsetínští kriminalisté společně s dopravními policisty. "Po dobu vyšetřování nehody byl provoz na komunikaci částečně omezen a doprava byla řízena kyvadlově," doplnila mluvčí.

Podle dostupných údajů je chodec dvacátou obětí letošních dopravních nehod ve Zlínském kraji. Za loňský rok zemřelo na silnicích v regionu při nehodách 23 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy