Blýská se zchátralým lázním v Náchodě na lepší časy? Koupila je pražská IDA SpaMed

ČTK ČTK
1. 12. 2017 16:13
Novým vlastníkem Běloveských lázní, které ukončily provoz před více než 20 lety, je společnost IDA SpaMed. Ta by mohla přispět k obnově lázeňství v Náchodě, o níž se snaží také městská radnice.
Běloveské lázně
Běloveské lázně | Foto: Miloslav Rejha / Wikimedia Commons

Náchod - Novým vlastníkem společnosti Běloveské lázně, které v Náchodě-Bělovsi patří areál zchátralých lázní, se stala pražská společnost IDA SpaMed. Vyplývá to ze změn zapsaných v obchodním rejstříku.

Náchodská radnice na pondělí 4. prosince svolala tiskovou konferenci, kde bude za účasti nových vlastníků představena budoucnost lázeňství v Náchodě.

Běloveské lázně, jejichž vznik spadá do začátku 19. století, ukončily provoz před více než 20 lety. Radnice se snaží o obnovu lázeňství ve městě, areál lázní chtěla koupit.

Firma IDA SpaMed podle údajů v obchodním rejstříku vznikla letos 10. listopadu a jejím jednatelem je Jan Doubrava. Vlastníkem firmy IDA SpaMed je pražská společnost AMTN invest, v jejíchž orgánech zasedají Petr Svoboda a Jan Štrunc. Doubrava a Svoboda zasedají i v orgánech společnosti Běloveské lázně.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy