Ocenění pro české architekty. Podívejte se na zajímavé industriální stavby současnosti

Ocenění pro české architekty. Podívejte se na zajímavé industriální stavby současnosti
Projekt vyjde na téměř sedm miliard korun a kompletně bude dokončen v roce 2018.
Stavbu navrhlo architektonické studio Bogle Architects. Minulý měsíc získalo cenu v kategorii nejlepší industriální stavby na mezinárodním veletrhu MIPIM v Cannes.
Technologické centrum ACL Technology v Liberci. Architektonické řešení stavby, která byla nominována na Stavbu roku 2015, má odkazovat na příslušnost k automobilovému průmyslu.
Stavba společnosti ACL Technology se nachází v historicky nezastavěné lokalitě současné průmyslové zóny v Liberci. Autorem oceňovaného projektu je architekt Michal Hušek.
Foto: Bogle Architects
Adam Váchal Ekonomika Adam Váchal, Ekonomika
11. 4. 2016 8:35
Budova laserového centra ELI Beamlines v Dolních Břežanech získala ocenění na mezinárodním veletrhu MIPIM ve francouzském Cannes, konkrétně první místo v kategorii průmyslových a logistických staveb. Vědecký komplex navrhlo architektonické studio Bogle Architects. Moderních industriálních staveb ceněných odborníky ale najdeme v Česku mnohem víc. Vybrali jsme jedenáct zajímavých průmyslových budov.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

LFA nabízí fotbalovým klubům předčasné vyplacení části financí

Ligová fotbalová asociace nabídla pomoc účastníkům první a druhé ligy, jimž pandemie nového typu koronaviru způsobila finanční problémy. Jednotlivé kluby budou moci v předstihu získat část květnové splátky peněz, které od LFA dostávají.

"Ligový výbor odsouhlasil možnost podpory členských klubů LFA, které se dostaly v důsledku aktuální situace do finančních potíží. Nabídne jim možnost předčasné úhrady části květnové splátky odměny hrazené klubům ze strany LFA," uvedl v tiskové zprávě předseda LFA Dušan Svoboda. Ligový výbor schválil pomoc klubům na dnešním jednání jednomyslně.

LFA vyplácí jednotlivým účastníkům první a druhé ligy, které řídí, podíl z prodeje televizních a marketingových práv a také ze sponzorských příspěvků. Kluby získávají finance v pěti ročních splátkách a právě jedna z nich měla přijít na řadu v květnu.

Další zprávy