Miliardář Vítek kupuje balík evropských nemovitostí. Cena může vyšplhat na 18 miliard korun

Adam Váchal Adam Váchal
16. 1. 2017 18:13
Realitní skupina CPI Property Group většinového vlastníka Radovana Vítka kupuje od společnosti CBRE Global Investors soubor retailových nemovitostí. Celkem se jedná o 11 nemovitostí se zaměřením na obchod. V Česku se transakce týká například největších obchodních center v západních a severních Čechách. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Radovan Vítek.
Radovan Vítek. | Foto: ČTK

Praha – Realitní skupina CPI Property Group většinového vlastníka Radovana Vítka kupuje několik významných obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Dohromady jedenáct nemovitostí Vítek získá od společnosti CBRE Global Investors, která je aktuálně spravuje prostřednictvím svých realitních fondů.

Obě strany se dohodly na tom, že nebudou zveřejňovat hodnotu transakce. Podle informací Hospodářských novin by se však suma, kterou Vítek prodávající firmě zaplatí, mohla pohybovat těsně pod hranicí 18 miliard korun. Transakci ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Uzavření obchodu firmy očekávají v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku.

České nemovitosti, kterých se obchod týká:

  • Obchodní centrum Olympia Plzeň
  • Obchodní centrum Nisa Liberec
  • Zlatý Anděl (Praha)
  • Retail Park Plzeň, v sousedství Obchodního centra Olympia

"Obzvláště v současném velmi konkurenčním prostředí považuji uzavření tak výjimečné transakce za velký úspěch, který v regionu středovýchodní Evropy zcela jistě bude mít ambici stát se největším realitním obchodem roku," říká ředitel CPI Property Group Martin Němeček.

Realitní skupina Radovana Vítka v současnosti vlastní vůbec největší množství maloobchodních ploch v Česku. Díky nové akvizici více než zdvojnásobí rozsah svého portfolia v segmentu nákupních center. Celkem jich bude nově vlastnit 20 a jejich rozloha dosáhne přibližně 430 tisíc metrů čtverečních. Další stovky metrů čtverečních pak tvoří retailové parky a další maloobchodní prodejny.

Portfolio, které CPI kupuje od CBRE Global Investors, čítá přibližně 235 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Z Českých budov Vítek získá například obchodní centrum Olympia Plzeň, které je největším nákupním střediskem v západních Čechách. Pod CPI bude nově spadat také obchodní centrum Nisa Liberec, které je pro změnu největším obchodním domem na severu Čech.

Součástí akvizice jsou mimo retailových ploch také kancelářské prostory. Příkladem je administrativní budova Zlatý Anděl, která se nachází na lukrativní adrese na pražském Andělu.

 

 

Právě se děje

Další zprávy