Miliardář Vítek kupuje balík evropských nemovitostí. Cena může vyšplhat na 18 miliard korun

Adam Váchal Adam Váchal
16. 1. 2017 18:13
Realitní skupina CPI Property Group většinového vlastníka Radovana Vítka kupuje od společnosti CBRE Global Investors soubor retailových nemovitostí. Celkem se jedná o 11 nemovitostí se zaměřením na obchod. V Česku se transakce týká například největších obchodních center v západních a severních Čechách. Transakci musí ještě schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže.
Radovan Vítek.
Radovan Vítek. | Foto: ČTK

Praha – Realitní skupina CPI Property Group většinového vlastníka Radovana Vítka kupuje několik významných obchodních center v Česku, Maďarsku, Polsku a Rumunsku. Dohromady jedenáct nemovitostí Vítek získá od společnosti CBRE Global Investors, která je aktuálně spravuje prostřednictvím svých realitních fondů.

Obě strany se dohodly na tom, že nebudou zveřejňovat hodnotu transakce. Podle informací Hospodářských novin by se však suma, kterou Vítek prodávající firmě zaplatí, mohla pohybovat těsně pod hranicí 18 miliard korun. Transakci ještě musí schválit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Uzavření obchodu firmy očekávají v průběhu prvního čtvrtletí letošního roku.

České nemovitosti, kterých se obchod týká:

  • Obchodní centrum Olympia Plzeň
  • Obchodní centrum Nisa Liberec
  • Zlatý Anděl (Praha)
  • Retail Park Plzeň, v sousedství Obchodního centra Olympia

"Obzvláště v současném velmi konkurenčním prostředí považuji uzavření tak výjimečné transakce za velký úspěch, který v regionu středovýchodní Evropy zcela jistě bude mít ambici stát se největším realitním obchodem roku," říká ředitel CPI Property Group Martin Němeček.

Realitní skupina Radovana Vítka v současnosti vlastní vůbec největší množství maloobchodních ploch v Česku. Díky nové akvizici více než zdvojnásobí rozsah svého portfolia v segmentu nákupních center. Celkem jich bude nově vlastnit 20 a jejich rozloha dosáhne přibližně 430 tisíc metrů čtverečních. Další stovky metrů čtverečních pak tvoří retailové parky a další maloobchodní prodejny.

Portfolio, které CPI kupuje od CBRE Global Investors, čítá přibližně 235 tisíc metrů čtverečních pronajímatelných ploch. Z Českých budov Vítek získá například obchodní centrum Olympia Plzeň, které je největším nákupním střediskem v západních Čechách. Pod CPI bude nově spadat také obchodní centrum Nisa Liberec, které je pro změnu největším obchodním domem na severu Čech.

Součástí akvizice jsou mimo retailových ploch také kancelářské prostory. Příkladem je administrativní budova Zlatý Anděl, která se nachází na lukrativní adrese na pražském Andělu.

 

 

Právě se děje

před 24 minutami

Baseballisté skončili na ME pátí a zahrají si o OH v Tokiu

Čeští baseballisté obsadili na mistrovství Evropy páté místo a zahrají si o olympijské hry v Tokiu 2020. Reprezentace dnes v utkání o pátou příčku, která jako poslední zajišťovala postup do kvalifikace, zdolala díky homerunům Martinů Červenky a Schneidera v Bonnu domácí Německo 4:3.

 

Baseballisté porazili Německo už v závěrečném utkání ve skupině (10:6) a zvládli i druhý zápas se stejným soupeřem. Domácí se radovali z dvoubodového vedení po druhé směně, ale ve třetí se při dvou obsazených metách opřel do míče jediný český hráč působící v USA Červenka, poslal jej za hrazení a otočil na 3:2.

 

Na začátku šesté směny se povedlo Němcům srovnat, ale svým třetím homerunem v turnaji získal vítězný bod Schneider, který se vzápětí zaskvěl i v obraně. V deváté směně soupeř obsadil všechny mety bez autu, ale česká spojka chytila těžký odpal a týmu se v jedné rozehře povedlo zahrát dvojaut a zabránit bodu. Schneider zápas také ukončil, chytil snadný míč ze vzduchu a odstartoval českou radost.

 

Na nadhozu se šest směn držel Marek Minařík. Od sedmé zápas bez bodu dokončil a těžkou situaci v závěru zvládl levoruký Jan Novák.

 

Evropsko-africká olympijská kvalifikace začne ve středu v Boloni a Palermu. Účast v Tokiu si zajistí vítěz, druhý tým bude mít šanci hrát o olympiádu příští rok v závěrečné kvalifikaci na Tchaj-wanu.

 

Účastníky olympijské kvalifikace s českým týmem budou Nizozemsko, Itálie, Izrael, Španělsko a Jihoafrická republika.

Další zprávy