Vánoční sada Axe s reproduktorem musí z pultů pryč. Kvůli nebezpečnému kabelu

ČTK ČTK
11. 2. 2019 13:58
Unilever preventivně stahuje z českého a slovenského trhu vánoční dárkové sady Axe Dark Temptation s plovoucím reproduktorem kvůli přehřívajícímu se USB kabelu. Uvedli to dnes zástupci společnosti, počty prodaných kusů nezveřejnili.
Vánoční dárková sada Axe Dark Temptation.
Vánoční dárková sada Axe Dark Temptation. | Foto: Internet

Obdobně se firma zachovala i na zbytku evropského trhu. Ve Velké Británii se podle firmy zjistilo, že se může kabel přehřívat, v ČR ani na Slovensku žádná spotřebitelská stížnost nebyla.

"Ve Velké Británii bylo zjištěno, že za určitých podmínek se USB kabel dodávaný v této sadě může při nabíjení reproduktoru přehřívat. Toto opatření se netýká kosmetických výrobků, které byly součástí balení. Ty mohou být nadále bez obav používány," uvedla firma.

Zákazníci, kteří si kosmetický balíček zakoupili, mohou kontaktovat firmu e-mailem nebo na tel. č.: 844 222 844, firma jim sdělí správný reklamační postup.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 5 hodinami

Jednání ČR a Polska o dolu Turów budou pokračovat ve středu. Sejdou se experti i ministři, řekl Brabec. Doufá, že setkání přinese významný posun

Zdroj: ČTK
před 7 hodinami

Babiš chce stanovit vrchní hranici emisních povolenek, oznámil po schůzce se Zemanem

Premiér Andrej Babiš (ANO) se vyslovil pro stanovení horní hranice ceny emisních povolenek. Po pondělní schůzce s prezidentem Milošem Zemanem na lánském zámku ministerský předseda novinářům řekl, že se bude snažit o to, aby o záležitosti jednala Evropská unie. Měla by podle Babiše využít příslušný článek směrnice o povolenkách.

Studie Evropské komise z loňského roku podle premiéra uváděla, že cena povolenek v roce 2025 by měla být 26 eur a v roce 2030 pak 30 eur a o pět let později 50 eur. "Skutečnost je taková, že dnes se emisní povolenky obchodují za 60 eur. Jsou předmětem spekulativního kapitálu," řekl Babiš. Jejich cena má podle něho přímý dopad na energetické a průmyslové firmy a na cenu elektřiny.

Babiš bude chtít, aby evropští lídři na neformálním summitu 5. a 6. října aktivovali článek povolenkové směrnice, který podle premiéra předpokládá, že cenový výkyv je nutné řešit. Soudí, že členské státy by měly stanovit cenový koridor. "To znamená, že by mělo být určené zastropování emisních povolenek," uvedl premiér.

Míní, že na summitu by se mělo diskutovat také o společném nákupu zemního plynu v souvislosti s naplněností zásobníků a jeho rostoucí cenou

Zdroj: ČTK
Další zprávy