Vánoční sada Axe s reproduktorem musí z pultů pryč. Kvůli nebezpečnému kabelu

ČTK ČTK
11. 2. 2019 13:58
Unilever preventivně stahuje z českého a slovenského trhu vánoční dárkové sady Axe Dark Temptation s plovoucím reproduktorem kvůli přehřívajícímu se USB kabelu. Uvedli to dnes zástupci společnosti, počty prodaných kusů nezveřejnili.
Vánoční dárková sada Axe Dark Temptation.
Vánoční dárková sada Axe Dark Temptation. | Foto: Internet

Obdobně se firma zachovala i na zbytku evropského trhu. Ve Velké Británii se podle firmy zjistilo, že se může kabel přehřívat, v ČR ani na Slovensku žádná spotřebitelská stížnost nebyla.

"Ve Velké Británii bylo zjištěno, že za určitých podmínek se USB kabel dodávaný v této sadě může při nabíjení reproduktoru přehřívat. Toto opatření se netýká kosmetických výrobků, které byly součástí balení. Ty mohou být nadále bez obav používány," uvedla firma.

Zákazníci, kteří si kosmetický balíček zakoupili, mohou kontaktovat firmu e-mailem nebo na tel. č.: 844 222 844, firma jim sdělí správný reklamační postup.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Prezident Zeman se příští týden setká s polským protějškem Dudou

Prezident Miloš Zeman se příští týden na Pražském hradě setká s polským prezidentem Andrzejem Dudou. Budou jednat o tématech Evropské unie či o visegrádské spolupráci. Na webu Pražského hradu to dnes uvedl mluvčí prezidenta Jiří Ovčáček.

Ředitel zahraničního odboru Pražského hradu Rudolf Jindrák řekl, že se setkání uskuteční na žádost Polska. "Polská strana chce konzultovat aktuální věci kolem Evropské unie a polského předsednictví Visegrádu," uvedl. Konkrétní témata se podle něj teprve dojednávají, předpokládá ale projednávání právě evropské a visegrádské agendy, mohla by být i příležitost probrat bilaterální témata.

Zdroj: ČTK
Další zprávy