Úspěch české firmy Hudysport. Lidé chtějí blíž k přírodě

Veronika Šmídová, ProByznys.info
24. 11. 2014 10:00
Jindřich Hudeček, přezdívaný Hudy, patřil mezi světovou špičku v lezení. Po roce 1989 využil obrovského hladu po kvalitních výrobcích.
Ondřej Johanovský
Ondřej Johanovský | Foto: Economia

Firmu Hudysport zná téměř každý fanoušek outdoorových aktivit. Aby také ne – jde o největší síť outdoorových prodejen v České a Slovenské republice. Na trhu je už od roku 1990.

Jejím zakladatelem je profesionální lezec Jindřich Hudeček. Celý příběh začal před dvaceti čtyřmi lety, když se rozhodl otevřít si malý krámek s moderním outdoorovým vybavením v Hřensku. S vybavením, které do té doby nebylo v obchodech k sehnání. Díky této mezeře na trhu našel rychle zákazníky a dalšímu rozšiřování podniku nestálo nic v cestě.

"Po revoluci tady byl obrovský hlad po všech kvalitních výrobcích, které si do té doby neměli lidé možnost koupit," říká Ondřej Johanovský, generální ředitel firmy, který je sám rovněž horolezec a milovník outdoorových sportů.

"Za socialismu se vše vyrábělo na koleni. Úvazky na lezení jsme si šili sami z bezpečnostních pásů, jako boty na lezení se používaly bačkory či kopačky. Lana i karabiny bývaly nedostatkové zboží. Takže zájem lidí po tom všem byl ohromný. Co se přivezlo, to se ihned prodávalo," dodává Johanovský.

Toho se rozhodl využít již zmíněný Jindřich Hudeček, přezdívaný Hudy, který patřil mezi světovou špičku v lezení. Díky obchodnímu talentu a kontaktům z branže dokázal rozeběhnout Hudysport a rychle se zapsat do podvědomí všech outdoorových nadšenců.

Celý příběh úspěchu české firmy Hudysport si přečtěte na sesterském webu ProByznys.info.

 

Právě se děje

před 29 minutami

Pančochová do finále U-rampy v Copper Mountain neprošla

Snowboardistka Šárka Pančochová skončila šestnáctá na Světovém poháru v U-rampě v Copper Mountain. Po menším zranění z listopadového závodu v Modeně, kde po těžkém pádu v tréninku nenastoupila do finále Big Airu, měla v Coloradu k postupu do finále daleko.

Devětadvacetiletá freestylistka právě v Copper Mountain před šesti lety vyhrála pohárový závod ve slopestylu, ale U-rampa je její nejslabší disciplínou. Do finále se probojovala dvakrát a v lednu 2010, tehdy coby devatenáctiletá, vybojovala zlato na SP v Kreischbergu. Díky tomu se tehdy kvalifikovala na olympiádu ve Vancouveru.

V dnešní kvalifikaci pro sobotní závod v Copper Mountain obsadila 16. místo se známkou 44,50 bodu, finálová osmička měla nejméně o 24 bodů více. Z prvního místa postoupila domácí Američanka Maddie Mastrová, bronzová medailistka z letošního mistrovství světa.

před 41 minutami

Ministři obrany ČR a USA stvrdili podpisem nákup vrtulníků

Ministři obrany ČR Lubomír Metnar a USA Mark Esper dnes ve Washingtonu stvrdili podpisem nákup vojenských vrtulníků pro českou armádu. Česká republika formou mezivládní dohody pořídí 12 vrtulníků firmy Bell za 14,6 miliardy korun. Ve výzbroji české armády nahradí ruské bitevní vrtulníky Mi-24/35.

Vrtulníkové letectvo získá osm víceúčelových vrtulníků UH-1Y Venom a čtyři bojové vrtulníky AH-1Z Viper. Stroje by fyzicky armáda měla dostat v roce 2023. Součástí dohody je i výcvik pilotů a personálu, údržba, vybavení zbraňovými systémy či munice.

Zdroj: ČTK
před 51 minutami

Bloomberg: USA a Čína se dohodly na podmínkách obchodní smlouvy

Spojené státy a Čína se dohodly na podmínkách první fáze dlouho očekávané obchodní smlouvy. Text nyní čeká na podpis amerického prezidenta Donalda Trumpa. S odkazem na zdroje obeznámené se situací o tom dnes informovala agentura Bloomberg a vzápětí i další média.

Poradci pro obchodní záležitosti teď mají v plánu schůzku s prezidentem, na které s ním chtějí podmínky dohody probrat. Oficiální oznámení by podle zdrojů Bloombergu mohlo přijít v následujících hodinách.

Spojené státy a Čína spolu od loňského roku vedou obchodní válku, ve které na sebe vzájemně uvalují cla. Zároveň se snaží dosáhnout dohody, která by jejich obchodní spory vyřešila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy