Universe at War: Earth Assault tipy a triky

Petr Ciesarik
25. 12. 2007 0:00
Základní tipy pro válčení na Zemi.
Foto: Hratelně.cz

Universe at War: Earth Assault jsme zhodnotili v naší recenzi a ač to nedopadlo tak, jak jsme očekávali, jedná se o nadprůměrnou strategii spoléhající na odlišnost všech tří stran ve hře. Počáteční hraní nemusí být díky celkem rychlé hratelnosti zrovna lehké, a tak jsme pro vás sepsali krátký návod, jenž vám v několika bodech řekne, co je dobré používat a co naopak ne.

Stavějte, stavějte a stavějte jednotky. Jejich ceny nejsou vysoké a když neustále zatápíte soupeři, docela ho to zabrzdí a musí se soustředit na obranu, kdežto vy můžete v poklidu zbrojit. Navíc zde nejsou žádné zkušenosti, takže nemusíte mít strach o ztracené jednotky.

Hrajete-li za Novus, využívejte sabotáž Ohm robotů. Síla destrukce je slušná a jejich cena nízká.

Dále se u Novusů vyplácí používat jejich propojovací věže, které umožní sběračům se dostat do různých koutů mapy, kde se můžou nalézat velké zásoby surovin.

Dávejte pozor na hrdiny, při misích o ně nesmíte přijít a leckdy se vám stane, že o nich v bitvách ztratíte přehled a zbytečně o ně přijdete.

Používejte Habital Walkery, jejich síla je masivní a soupeř mývá častokrát problémy udolat tyto obry.

Hrajete-li scenarios, vyprodukujte si nějaké jednotky už na orbitě. Je pak výhodou přiletět na bojiště s nějakou tou základní armádou.

Nezapomeňte používat speciální dovednosti. Účinnost bývá někdy překvapující a sami se pak budete bít do čela, proč jste s tím nezačali dříve.

Najděte si svůj styl a oblíbené jednotky. Každá rasa působí jinak a jakmile si je odzkoušíte všechny, najdete své favority, u kterých zůstanete po dlouhou dobu.

Nepoužívejte filmovou kameru. Je to naprosto zbytečné a mnohdy nesmyslně zabírá prázdná místa a vy tak přicházíte o přehled.

Při přestřelkách kontrolujte činnost jednotek. Díky stupidní A.I. mají ve zvyku stát a přihlížet, takže se ujišťujte, že pořádně kosí svého nepřítele. Mnohokrát vás může díky tomuto bugu soupeř přestřílet, což vás předpokládám nepotěší.

Rozhodně vyzkoušejte multiplayerová klání. Rozdíl mezi počítačem a člověkem někde za jiným PC je setsakramentsky velký a sami uvidíte, že hra má poté zcela jiný náboj.

Ukládejte často, konec mise může přijít rychle a opětovné hraní nějakého dlouhého úseku nemusí být zrovna příjemné.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 1 hodinou

Na dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň byla nehoda, dálnice je znovu průjezdná

Dálnici D5 za Prahou ve směru na Plzeň uzavřela dnes časně ráno téměř na dvě hodiny nehoda osobního vozidla a dodávky. Řidič osobního vozidla utrpěl těžká zranění, záchranáři ho převezli do nemocnice. Zhruba v 6:45 se dálnice otevřela v plném rozsahu

Zdroj: ČTK
Další zprávy