Ovládejte prezentaci gesty, nabízí aplikace pro Kinect

LP Fish
1. 11. 2011 10:50
Upravením herního ovladače Kinect a s použitím několika tabulek z Excelu vznikl program Knocked Up, který má vrátit přednášejícímu při prezentacích hlavní roli.

Malou revoluci při prezentacích a přednáškách by mohla způsobit aplikace, kterou upravením vývojářského prostředí pohybového ovladače Kinect herní konzole Microsoftu Xbox 360 vytvořil Haruki Maeda z japonské Meiji University.

Reportáž z jeho prezentace přinesl server Diginfo.tv.

Díky jeho programu Knocked Up písmena i obrázky poznají obrys přednášejícího, udělají mu místo a přeskupí se do viditelného prostoru. Přednášející může s objekty na plátně pomocí gest pohybovat nebo i mírně zoomovat.

"V minulosti byli přednášející a plocha od sebe odděleni," komentoval aplikaci její autor.

"Když byly informace na projekční ploše, byla pozornost publika soustředěna jen na ni. Čím detailnější informace tak přednášející podával, tím víc ztrácel vůdčí roli. My jsme je (projekční lochu a přednášejícího) spojili dohromady a dali přednášejícímu hlavní roli."

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 26 minutami

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům komunismu

Vládní strany na Slovensku chtějí snížit penze představitelům někdejšího komunistického režimu a pracovníkům některých jeho bezpečnostních složek. Návrh příslušného zákona ve čtvrtek v prvním čtení schválila slovenská sněmovna. Podle poslankyně nejsilnějšího vládního hnutí Obyčejní lidé a nezávislé osobnosti a spoluautorky předlohy Anny Andrejuvové by zákon mohl postihnout kolem 7000 lidí.

Podle návrhu se zákon bude vztahovat kromě jiných na poslance parlamentu a členy vlády v komunistickém Československu, dále na příslušníky komunistické tajné policie StB, některé řídící pracovníky v oblasti bezpečnostních služeb či členy a zaměstnance ústředního výboru Komunistické strany Československa a Komunistické strany Slovenska, a to do pádu komunismu v roce 1989.

"Má napravit hlavní nespravedlnost, že ti, kteří byli pronásledování, často umírají v chudobě a jejich pronásledovatelé z doby totality mají specifické výsady," řekl k zákonu slovenský ministr životního prostředí Ján Budaj, který byl na podzim 1989 jedním z hlavních řečníků na protikomunistických mítincích v Bratislavě.

Zdroj: ČTK
Další zprávy