Nokia ukázala zbraň proti iPhonu a Androidu. Lumia 800 a 710

Nokia ukázala zbraň proti iPhonu a Androidu. Lumia 800 a 710
Nokia Lumia 800 má 3,7 palcový dotykový AMOLED display s rozlišením 480x800 pixelů, rozměry 116,5 x 61,2 x 12,1 mm a váží 142 gramů.
V těle telefonu bije jednojádrový procesor o rychlosti 1,4 GHz a vejde se do něj 16 GB dat. Uživatelé k tomu dostanou zdarma 25 GB místa ve službě SkyDrive k ukládání hudby a fotografií.
Nokia Lumia 800 podle výrobce vydrží nabitá 265 hodin (GSM stand by), nebo dokáže 55 hodin nepřetržitě přehrávat hudbu, či 7 hodin hrát video.
Největší novinkou je operační systém Windows Phone od Microsoftu. Ten se pyšní například systémem Living Tiles - na obrazovce se nezobrazují obvyklé ikony aplikací, ale rovnou malé čtvercové náhledy (tiles) s aktivním obsahem.
Foto: Nokia
David Slížek
26. 10. 2011 12:19

Finský výrobce mobilních telefonů Nokia v Londýně představil první smartphony na platformě Windows Phone. Stalo se tak jen osm měsíců poté, co firma oznámila, že opouští svůj operační systém MeeGo a vrhne se na spolupráci s Microsoftem. Nové telefony Lumia 800 a Lumia 710 se soustředí na design a kvalitu fotoaparátu. Budou úspěšné v konkurenci iPhonu a telefonů na OS Android?

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Cisternová loď řízená českým kapitánem poškodila most v nizozemském Groningenu

Cisternová loď, kterou řídil 59letý český kapitán, narazila do důležitého mostu v nizozemském Groningenu. Nikomu se nic nestalo, ale škody na mostě jsou podle zástupců města velké.

Policie českého kapitána zadržela. Testy ukázaly, že nepožil alkohol, ani si nevzal žádní drogy. Čelí podezření, že nemá dostatečné schopnosti k řízení lodi.

Svědci nehody, která se stala v noci na sobotu, vypověděli, že slyšeli hlasitou ránu. V té době most zrovna nepřejíždělo žádné auto, jen jeden řidič mopedu. Náraz lodi ho vyděsil.

Vyšetřování nehody bude pokračovat i v příštích dnech. Cisternová loď Bodensee je 110 metrů dlouhá a pluje pod německou vlajkou. Podle policie na ní nebyly žádné technické závady. Se čtyřčlennou posádkou plula ze Štrasburku do nizozemského Delfzijlu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy