Kdo porazí World of Warcraft? Nový Starcraft!

Radek Pergl
5. 5. 2007 15:52
Podle velmi důvěryhodných zdrojů bude pokračování legendárního Starcraftu online!
Foto: Hratelně.cz

Warcraft, Diablo a Starcraft. Tři nejúspěšnější a nejoblíbenější herní série, kterým i dnes holduje obrovské množství hráčů (v případě World of Warcraft něco přes osm milionů). Ačkoliv si dává společnost Blizzard s vývojem jejich pokračování na čas, bylo celkem logické, že se jej jednoho dne dočkají. Ten den se pomalu blíží...

Vypadá to, že se mohou začít radovat fanoušci Starcraftu, o jehož druhém díle se poslední dobou mluvilo celkem hodně. Předpokládalo se, že půjde o strategii nebo nějakou variaci na MMO a právě druhou z možností potvrdil velmi seriózní zdroj časopisu CVG. Podle něj se o novém dobrodružství z populárního sci-fi univerza dozvíme již 19. května, kdy proběhne oficiální odhalení na Blizzardí akci v Jižní Koreji.

Je však otázkou, jestli hráčské peněženky utáhnou World of Warcraft a nový Starcraft zároveň. Také si můžeme zaspekulovat, zdali nebude mít hra něco společného s velmi dlouho očekávaným a nakonec zrušeným akčním titulem pro konzole, StarCraft: Ghost. Na odpovědi si tak budeme muset počkat ještě několik málo dní.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Španělské fotbalistky vstoupily do stávky, podpořil je Griezmann

Španělské prvoligové fotbalistky vstoupily v sobotu do stávky. Dva zápasy musely být odloženy, poté co hráčky splnily svou hrozbu z října. Fotbalistky se snaží o vyjednání nové kolektivní smlouvy s kluby, podpořila je i hvězda Barcelony Antoine Griezmann.

Fotbalistky si stávku odhlasovaly drtivou většinou na shromáždění 23. října. Poté, co ani další jednání nevedla k zažehnání sporu, ohlásila hráčská asociace AFE, jež zastupuje muže i ženy, v sobotu začátek stávky. "Dnes říkáme my fotbalistky dost!" uvedla na videu asociace reprezentační brankářka Mariasun Quiňonesová se San Sebastianu.

Svým kolegyním poslal slova povzbuzení francouzský mistr světa Griezmann, jenž hraje ve Španělsku celou profesionální kariéru. "Kamarádky z ženského fotbalu, které stávkují za svá práva, mají mou plnou podporu. Hodně štěstí!" napsal na twitteru bývalý hráč San Sebastianu a Atlética Madrid, jenž od letoška působí v Barceloně.

Fotbalistky požadují po klubech zvýšení minimální roční mzdy z 16.000 eur (přes 400.000 korun) na 20.000 eur (přes 500.000 korun). Největším problémem byla nicméně dohoda ohledně platů při částečném úvazku - hráčky chtěly minimálně 75 procent z plného profesionálního úvazku (12.000 eur), kluby byly ochotny jednat maximálně o 50 procentech (8000 eur).

Ve španělské lize hraje 16 týmů, ale jen několik je plně profesionálních. K nejúspěšnějším klubům patří podobně jako mezi muži Barcelona a Atlético Madrid. Real Madrid bude mít svůj ženský tým od příští sezony.

Ženský fotbal zažívá ve Španělsku boom od roku 2015, kdy se národní tým poprvé představil na mistrovství světa. Do ženského fotbalu začali poté proudit sponzoři a výrazně se zvýšil mediální zájem. Na zápas žen Atlética proti Barceloně přišlo v minulé sezoně na stadion Wanda Metropolitano přes 60 tisíc diváků.

Další zprávy