Kdo porazí World of Warcraft? Nový Starcraft!

Radek Pergl
5. 5. 2007 15:52
Podle velmi důvěryhodných zdrojů bude pokračování legendárního Starcraftu online!
Foto: Hratelně.cz

Warcraft, Diablo a Starcraft. Tři nejúspěšnější a nejoblíbenější herní série, kterým i dnes holduje obrovské množství hráčů (v případě World of Warcraft něco přes osm milionů). Ačkoliv si dává společnost Blizzard s vývojem jejich pokračování na čas, bylo celkem logické, že se jej jednoho dne dočkají. Ten den se pomalu blíží...

Vypadá to, že se mohou začít radovat fanoušci Starcraftu, o jehož druhém díle se poslední dobou mluvilo celkem hodně. Předpokládalo se, že půjde o strategii nebo nějakou variaci na MMO a právě druhou z možností potvrdil velmi seriózní zdroj časopisu CVG. Podle něj se o novém dobrodružství z populárního sci-fi univerza dozvíme již 19. května, kdy proběhne oficiální odhalení na Blizzardí akci v Jižní Koreji.

Je však otázkou, jestli hráčské peněženky utáhnou World of Warcraft a nový Starcraft zároveň. Také si můžeme zaspekulovat, zdali nebude mít hra něco společného s velmi dlouho očekávaným a nakonec zrušeným akčním titulem pro konzole, StarCraft: Ghost. Na odpovědi si tak budeme muset počkat ještě několik málo dní.

 

Právě se děje

před 11 minutami

Slavia si v Lize mistryň zahraje s Fiorentinou, Spartu vyzve Glasgow

Fotbalistky Sparty se v 1. kole Ligy mistryň utkají s Glasgow City, další pražský celek Slavii čeká italská Fiorentina. Rozhodl o tom dnešní los ve švýcarském Nyonu. První zápasy se odehrají 8. a 9. prosince, odvety o týden později.

Sparťanky jsou v Lize mistryň pojedenácté z 12 sezon. V posledních dvou ročnících ale pokaždé vypadly v úvodním kole. "Glasgow se pro nás může jevit jako nejschůdnější los, ale minulý rok byly ve čtvrtfinále. Takže určitě kvalitu mají. Věřím, že se dobře připravíme a přes Glasgow postoupíme," citoval klubový Twitter záložnici Kateřinu Bužkovou.

Slávistky se v soutěži představí posedmé za sebou. V 1. kole vypadly pouze v ročníku 2014/15 s Barcelonou. V minulé sezoně nestačily v osmifinále na Arsenal. Zatímco sparťanky začnou doma, slávistky odehrají první zápas v Itálii.

Hráčky Lyonu, které ovládly Ligu mistryň pětkrát za sebou a celkově sedmkrát v historii, což je v obou případech rekord, čeká Juventus Turín s českou útočnicí Andreou Staškovou.

V aktuální sezoně bude hrát 32 týmů naposledy vyřazovacím způsobem. Od příštího ročníku se formát soutěže změní, 16 mužstev bude hrát ve čtyřech čtyřčlenných skupinách.

před 57 minutami

Do Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly chemikálie, v řece je pěna

Do řeky Bečvy u Valašského Meziříčí opět unikly nebezpečné látky, na místě se tvoří pěna, uvedl server iDnes.cz. U břehu zasahují hasiči, policie a odborníci na životní prostředí, kteří odebírají vzorky. K úniku došlo v místě zvaném Juřinka.

Zářijový únik kyanidu zničil život v řece mezi Valašským Meziříčím a Přerovem, zabil přes 40 tun ryb. Policie případ stále vyšetřuje.

Další zprávy