Hej vojáku, nekuř a zapař!

Josef Kníže
19. 4. 2009 16:26
Že by nový druh reklam?

Dle Scientific American , americké Ministerstvo obrany se rozhodlo investovat $3.7 milionů pro vytvoření videohry, která odnaučí vojáky kouřit. Dle výzkumu je totiž spotřeba cigaret a tabáku v armádě dvakrát vyšší, než u civilistů.

,,Videohry se stávají stále populárnějšími, především mezi výzkumníky, jež chtějí donést "poslání zdraví" k cílové skupině," říká Alexander Prokhorov, profesor texasské univerzity M.D. Anderson, který zmíněnou videohru bude vyvíjet. ,,Videoherní trh ale učí lidi také o zdravé výživě, astmatu a dalších zdravotních problémech," dodává Prokhorov.

Prokhorov už ve spolupráci s DoD a Radiant Creative vytvořil jednu hru na odvykání kouření zvanou Escape With Your Life, která je plně přizpůsobitelná vzhledem k věku, pohlaví, etnické skupině a dosud spotřebovaného množství tabáku. Nyní jsou zdá se na řadě američtí vojáci, jež v Iráku nemají co dělat.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 32 minutami

Hlavní soutěž filmového festivalu Febiofest vyhrál švédský film Charter režisérky Amandy Kernellové o matce hledající cestu ke svým dětem

před 1 hodinou

Platforma Rekonstrukce státu ocenila 21 politiků za boj s korupcí, vyzdvihla Michálka

Platforma Rekonstrukce státu ve čtvrtek ocenila 21 politiků, kteří se podle ní v končícím volebním období nejvíce zasloužili o prosazování protikorupčních zákonů v Parlamentu. Vyzdvihla zejména zásluhy poslance Jakuba Michálka (Piráti), dále pak Marka Výborného (KDU-ČSL) a Ondřeje Profanta (Piráti). Sdělila to ve čtvrtek mluvčí platformy Eva Hromádková.

Ocenění "Dělník protikorupční legislativy" udělila Rekonstrukce státu celkem devíti zástupcům Pirátské strany, třem lidovcům, dvěma Starostům a nezávislým, dvěma poslancům vládního hnutí ANO a jedné poslankyni vládní ČSSD, dále dvěma zástupcům ODS, jedné člence TOP 09 a jednomu senátorovi za klub SEN 21 a Pirátů.

„Poslancem, který za poslední čtyři roky nejvíce podporoval protikorupční opatření, je Jakub Michálek z Pirátské strany. Zasloužil se zejména o vylepšení nominačního zákona, zavedení informačního příkazu a aktivně usiloval o schválení novely zákona o státním zastupitelství," uvedla platforma.

Výborný podle Rekonstrukce státu vedle podpory řady důležitých opatření dlouhodobě bojoval za reformu exekucí, kterou Sněmovna schválila na začátku letošního léta. Profant zase prosazoval zejména přístup k informacím a digitalizaci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy