Chytrá je už i bunda. Google ji vyvinul pro cyklisty, pomáhá mu s ní Levi’s

Otakar Schön
14. 3. 2017 9:49
Jedete na kole, zvoní vám telefon a nechce se vám zastavovat? Právě pro vás vyvinuli v Googlu technologii pro chytrou bundu s Bluetooth propojenou s mobilem. Novinka se dostane na trh na podzim za 350 dolarů. Speciální látka funguje jako touchpad, propojení s telefonem zajišťuje "bluetooth knoflík". Proti normální bundě Levi’s je Commuter x Jacquard by Google více než dvakrát dražší.
Chytrá bunda v akci.
Chytrá bunda v akci. | Foto: Google

Praha - Jedete na kole a chcete přijmout hovor do sluchátek? Dnes můžete ťuknout do headsetu, pokud takový máte, můžete vytáhnout telefon, využít chytré hodinky nebo si můžete chvíli počkat a koupit si chytrou bundu.

Google a džínová legenda Levi’s na festivalu SXSW v texaském Austinu ukazuje první výsledek spolupráce oznámené před dvěma lety. Moderní bundu pro městské cyklisty, která má místo levé manžety touchpad a místo knoflíku bluetooth modul propojený s telefonem.

Nejnovější výrobek Applu není pro zákazníky. Jde o novou centrálu společnosti v kalifornském Silicon Valley, která se podobá vesmírnému plavidlu.
1:14
Nejnovější výrobek Applu není pro zákazníky. Jde o novou centrálu společnosti v kalifornském Silicon Valley, která se podobá vesmírnému plavidlu. | Video: Reuters

Manžeta s vetkanými vodivými vlákny slouží pro rychlé a údajně bezpečnější ovládání základních funkcí, jako je změna hlasitosti, přijetí či odmítnutí hovoru nebo vyžádání informací z mobilní navigace.

Google připravuje další funkce, ale aplikace představená v betaverzi na SXSW zatím nabízí naprosté minimum. A zatímco samotná tkanina označená jako Jacquard snese i občasné praní, knoflík s Bluetooth modulem a USB konektorem je nutné před praním a sušením vyjmout. O odolnosti vůči dešti se zatím nic neví.

Z pohledu oděvního je bunda, která se měla začít prodávat už na jaře, mírně upravený model Trucker Jacket ze série Commuter. Ta v základu obsahuje bezpečnostní reflexní prvky a větrací otvory se síťovinou na zádech, jako odrazka slouží i ikonická červená stužka s logem Levi’s.

Spolupráce s Googlem přináší nejen propojení s mobilní aplikací a také vyšší cenu. Obyčejná verze se prodává za 148 dolarů bez daně, chytrá varianta se dostane na trh na podzim za 350 dolarů.

Video:
 

Právě se děje

Další zprávy