Tančící dům je na prodej. Zájem má Central Group

Stavba by se mohla změnit na muzeum moderní architektury a designu
Foto: Saša Janovský

Praha - Pražský Tančící dům na rohu Rašínova nábřeží a Jiráskova náměstí je na prodej. Zájem o něj má společnost Central Group, která jej plánuje více otevřít veřejnosti a změnit na muzeum moderní architektury a designu.

Tančící dům je nyní ve vlastnictví společnosti CBRE Global Investors, která organizací prodeje pověřila poradenskou společnost Jones Lang LaSalle. Na trhu je poprvé od roku 1996, kdy byl dům dostavěn.

Central Group je zatím jedinou společností, která zájem o tuto nemovitost oficiálně zveřejnila. Poradenská firma Jones Lang LaSalle na dotaz online deníku Aktuálně.cz zatím podrobnosti o případných dalších zájemcích neuvedla.

Za jednu z nejvýraznějších staveb moderní tuzemské architektury nabízí Central Group 250 milionů korun, které slibuje zaplatit jednorázově z vlastních zdrojů bez potřeby bankovního úvěru.

„Tato unikátní stavba na unikátním místě si zaslouží jiné využití než současné kanceláře. Měla by se otevřít pro veřejnost. Pokud ji odkoupí naše společnost, ve spolupráci s odborníky bychom zde chtěli zřídit muzeum moderní architektury a designu," říká šéf Central Group Dušan Kunovský.

Tančící dům je novodobá dominanta metropole. V zahraničních průvodcích bývá spolu s Pražským hradem vyobrazována jako moderní symbol Prahy. Stavba byla dokončena v roce 1996 na pozemku, kde stával historický dům zasažený americkým bombardováním na konci druhé světové války. 

 

Právě se děje

před 6 minutami

Pietro Filipi je v konkurzu, česká módní společnost dluží asi 513 milionů korun

Městský soud v Praze rozhodl o prohlášení konkurzu na společnost Pietro Filipi. Věřitelům dluží asi 513 milionů korun, z toho je objem zajištěných pohledávek zhruba 49 milionů korun. V konkurzu je také společnost Pietro Filipi stores, která provozovala maloobchodní prodejny této české módní značky. V jejím případě výše pohledávek činí přibližně 182 milionů korun, většina je nezajištěných. Vyplývá to z dokumentů zveřejněných v insolvenčním rejstříku. Oděvní značka Pietro Filipi působila na českém trhu od roku 1993.

Insolvenční řízení s oběma společnostmi bylo zahájeno v únoru. Důvodem byla pandemie koronaviru a nucené uzavření obchodů. Kvůli nedostatku financí majitel firem Michal Mička nebyl schopen pokračovat v hledání investorů a případné reorganizaci společností. S pohledávkami ke společnosti Pietro Filipi se od začátku insolvenčního řízení přihlásilo 153 věřitelů, u Pietro Filipi stores jich je 52.

Zdroj: ČTK
před 30 minutami

Amazon chce za devět miliard dolarů převzít hollywoodské studio MGM, tvrdí americká média

Americký internetový prodejce Amazon jedná o koupi věhlasných hollywoodských studií MGM, za která je ochoten zaplatit asi devět miliard dolarů (187 miliard Kč). Získal by tak pro své streamovací služby rozsáhlý katalog populárních filmů a seriálů včetně série o Jamesu Bondovi. Informují o tom americká média. BBC připomíná, že zpráva přichází jen několik hodin poté, co americká telekomunikační společnost AT&T oznámila, že spojí svou rozsáhlou mediální součást s firmou Discovery, čímž vznikne další streamingový gigant vedle Netflixu a Walt Disney.

Společnost MGM Holdings, což je mateřský podnik MGM Studios, podle médií zvažuje prodej studií od konce loňského roku. MGM se řvoucím lvem ve znaku patří k nejslavnějším filmovým studiím a má stoletou tradici, která pokrývá desítky let od zlaté éry Hollywoodu až do dneška. Studio MGM produkovalo mimo jiné filmy jako Ben-Hur nebo Čaroděj ze země Oz. Amazon by díky akvizici významně posílil svou streamingovou službu Prime.

V pondělí oznámily spojení společnost WarnerMedia, která je ve vlastnictví AT&T, s firmou Discovery. Nový podnik bude schopen více investovat do původního obsahu pro streamovací služby. Bude vlastnit více než 100 mediálních značek, včetně filmového studia Warner Bros a televizních stanic HBO, CNN, Cartoon Network, HGTV, Food Network, Eurosport či Animal Planet.

Zdroj: ČTK
Další zprávy