Rossmann loni skončil v mírném zisku. Drogerie chce dál růst

ČTK ČTK
27. 7. 2015 14:33
Letos síť drogérií hodlá pokračovat v expanzi v českých městech, plánuje růst obratů i zisku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Rossmann

Praha - Drogerie Rossmann se z předloňské ztráty 24 milionů korun přehouply loni do zisku 6,4 milionu. Tržby řetězce se snížily o 1,5 procenta na 2,67 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Rossmann v roce 2015 plánuje růst obratu i zisku. "Bude (firma) pokračovat v konzervativní expanzi zejména ve větších městech," uvádí firma ve zprávě.

Na konci loňského roku drogerie Rossmann podle svých internetových stránek v tuzemsku provozovala 121 prodejen. V České republice působí Rossmann od roku 1994, zaměstnává 720 lidí.

Konkurenční dm drogerie loni v Česku zvýšila zisk o čtyři procenta na 230 milionů korun. Tržby společnosti si připsaly stejný růst a dosáhly 5,8 miliardy korun, uvedla firma ve výroční zprávě. Počet prodejen se zvýšil meziročně o dvě procenta na 220.

Letos plánuje dm drogerie otevřít deset nových prodejen. Loni se téměř každý desátý obchod řetězce dočkal rekonstrukce. Počet zaměstnanců dosáhl 1229.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Izraelské letouny pálily na cíle v centrální Sýrii, tvrdí Damašek

Syrská protiraketová obrana reagovala na izraelský útok v blízkosti města Masjáf v provincii Hamá. Rozsah škod je zatím nejasný a nejsou informace o možných obětech. Slyšet ale byly výbuchy a na místě propukl požár. S odkazem na syrskou státní agenturu SANA to napsala agentura AP.

Obyvatelé sousedního Libanonu uvedli, že slyšeli hluk z izraelských bojových letounů, které přelétaly nízko nad zemí.

Agentura AP píše, že jde o nejnovější ze série izraelských útoků v Sýrii za poslední týdny, které se uskutečnily navzdory koronavirové pandemii a přichází ve chvíli rostoucího napětí mezi Izraelem a ozbrojenci z militantní libanonské skupiny Hizballáh v Sýrii a na hranici s Libanonem. Damašek tvrdí, že Izrael podnikl v uplynulých dvou měsících nejméně sedm náletů. Terčem měli být íránské síly a jejich spojenci, kteří stojí na straně syrské vlády.

Zdroj: ČTK
Další zprávy