Rossmann loni skončil v mírném zisku. Drogerie chce dál růst

ČTK ČTK
27. 7. 2015 14:33
Letos síť drogérií hodlá pokračovat v expanzi v českých městech, plánuje růst obratů i zisku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Rossmann

Praha - Drogerie Rossmann se z předloňské ztráty 24 milionů korun přehouply loni do zisku 6,4 milionu. Tržby řetězce se snížily o 1,5 procenta na 2,67 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Rossmann v roce 2015 plánuje růst obratu i zisku. "Bude (firma) pokračovat v konzervativní expanzi zejména ve větších městech," uvádí firma ve zprávě.

Na konci loňského roku drogerie Rossmann podle svých internetových stránek v tuzemsku provozovala 121 prodejen. V České republice působí Rossmann od roku 1994, zaměstnává 720 lidí.

Konkurenční dm drogerie loni v Česku zvýšila zisk o čtyři procenta na 230 milionů korun. Tržby společnosti si připsaly stejný růst a dosáhly 5,8 miliardy korun, uvedla firma ve výroční zprávě. Počet prodejen se zvýšil meziročně o dvě procenta na 220.

Letos plánuje dm drogerie otevřít deset nových prodejen. Loni se téměř každý desátý obchod řetězce dočkal rekonstrukce. Počet zaměstnanců dosáhl 1229.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 30 minutami

V Brně kvůli bytu s chemikáliemi evakuovali policisté 25 lidí

Mrtvého muže a velké množství chemikálií nalezli dnes policisté v bytě v brněnské Šámalově ulici v Židenicích. Kvůli chemikáliím ulici uzavřeli a evakuovali z ní 25 lidí, situace se podle policie jeví jako nebezpečná. Na místě je pyrotechnik i chemická laboratoř hasičů. 

Podle mluvčího policie Bohumila Maláška měli o muže obavy sousedé. "Byt jsme otevřeli, soused byl bohužel nalezený bez známek života s tím, že v tom bytě je spousta chemikálií," řekl Malášek. Příčinu mužova úmrtí policie vyšetřuje. 

Další zprávy