Rossmann loni skončil v mírném zisku. Drogerie chce dál růst

ČTK ČTK
27. 7. 2015 14:33
Letos síť drogérií hodlá pokračovat v expanzi v českých městech, plánuje růst obratů i zisku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Rossmann

Praha - Drogerie Rossmann se z předloňské ztráty 24 milionů korun přehouply loni do zisku 6,4 milionu. Tržby řetězce se snížily o 1,5 procenta na 2,67 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Rossmann v roce 2015 plánuje růst obratu i zisku. "Bude (firma) pokračovat v konzervativní expanzi zejména ve větších městech," uvádí firma ve zprávě.

Na konci loňského roku drogerie Rossmann podle svých internetových stránek v tuzemsku provozovala 121 prodejen. V České republice působí Rossmann od roku 1994, zaměstnává 720 lidí.

Konkurenční dm drogerie loni v Česku zvýšila zisk o čtyři procenta na 230 milionů korun. Tržby společnosti si připsaly stejný růst a dosáhly 5,8 miliardy korun, uvedla firma ve výroční zprávě. Počet prodejen se zvýšil meziročně o dvě procenta na 220.

Letos plánuje dm drogerie otevřít deset nových prodejen. Loni se téměř každý desátý obchod řetězce dočkal rekonstrukce. Počet zaměstnanců dosáhl 1229.

 

Právě se děje

před 6 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 6 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy