Rossmann loni skončil v mírném zisku. Drogerie chce dál růst

ČTK ČTK
27. 7. 2015 14:33
Letos síť drogérií hodlá pokračovat v expanzi v českých městech, plánuje růst obratů i zisku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Rossmann

Praha - Drogerie Rossmann se z předloňské ztráty 24 milionů korun přehouply loni do zisku 6,4 milionu. Tržby řetězce se snížily o 1,5 procenta na 2,67 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Rossmann v roce 2015 plánuje růst obratu i zisku. "Bude (firma) pokračovat v konzervativní expanzi zejména ve větších městech," uvádí firma ve zprávě.

Na konci loňského roku drogerie Rossmann podle svých internetových stránek v tuzemsku provozovala 121 prodejen. V České republice působí Rossmann od roku 1994, zaměstnává 720 lidí.

Konkurenční dm drogerie loni v Česku zvýšila zisk o čtyři procenta na 230 milionů korun. Tržby společnosti si připsaly stejný růst a dosáhly 5,8 miliardy korun, uvedla firma ve výroční zprávě. Počet prodejen se zvýšil meziročně o dvě procenta na 220.

Letos plánuje dm drogerie otevřít deset nových prodejen. Loni se téměř každý desátý obchod řetězce dočkal rekonstrukce. Počet zaměstnanců dosáhl 1229.

 

Právě se děje

před 58 minutami

Rakousko zasáhlo zemětřesení, větší škody ale zřejmě nezpůsobilo

Zemětřesení o síle 4,5 stupně zasáhlo v ranních hodinách centrální části Rakouska. Závažnější škody ale nejspíše nezpůsobilo.

Podle Rakouského institutu pro meteorologii a geodynamiku (ZAMG) leželo epicentrum poblíž města Admont ve spolkové zemi Štýrsko, ohnisko spočívalo v hloubce osmi kilometrů. Otřesy půdy byly cítit i v přilehlých Horních Rakousech.

ZAMG vydal varování, že zemětřesení mohlo způsobit drobná poškození budov. Stanice ORF bez bližších podrobností uvedla, že jsou již hlášeny první škody. Podle agentury APA je s ohledem na sílu zemětřesení možné, že na domech popraskaly fasády či se odloupala omítka.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Zpěvák Van Morrison žaluje vládu, chce, aby povolila koncerty

Severoirský zpěvák Van Morrison "jménem tisíců hudebníků, umělců, klubů a všech, kdo pracují v koncertním průmyslu" žaluje tamní vládu. Od soudu chce, aby přezkoumal platnost zákazu koncertování v době nemoci covid-19. "Nejsme si vědomi žádného věrohodného vědeckého či lékařského zdůvodnění, které by odůvodnilo plošný zákaz," řekl deníku Guardian zpěvákův právník.

Severní Irsko je součástí Spojeného království, které coby nejpostiženější evropská země momentálně zápasí s třetí vlnou epidemie umocněnou novou, nakažlivější mutací viru. Za necelý rok v Británii kvůli covidu-19 zemřelo přes 91 tisíc lidí, z toho přes 1600 v Severním Irsku.

Pětasedmdesátiletý Morrison, člen Rokenrolové síně slávy a držitel dvou cen Grammy, proslul písněmi jako Brown Eyed Girl nebo Moondance, deskami Astral Weeks či Tupelo Honey nebo spoluprací s kapelou Chieftains. V posledním roce vydal několik skladeb brojících proti zákazům spojeným s nemocí covid-19, naposledy ve spolupráci s kytaristou Ericem Claptonem.

Zdroj: Guardian
Další zprávy