Rossmann loni skončil v mírném zisku. Drogerie chce dál růst

ČTK ČTK
27. 7. 2015 14:33
Letos síť drogérií hodlá pokračovat v expanzi v českých městech, plánuje růst obratů i zisku.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Rossmann

Praha - Drogerie Rossmann se z předloňské ztráty 24 milionů korun přehouply loni do zisku 6,4 milionu. Tržby řetězce se snížily o 1,5 procenta na 2,67 miliardy korun. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti.

Rossmann v roce 2015 plánuje růst obratu i zisku. "Bude (firma) pokračovat v konzervativní expanzi zejména ve větších městech," uvádí firma ve zprávě.

Na konci loňského roku drogerie Rossmann podle svých internetových stránek v tuzemsku provozovala 121 prodejen. V České republice působí Rossmann od roku 1994, zaměstnává 720 lidí.

Konkurenční dm drogerie loni v Česku zvýšila zisk o čtyři procenta na 230 milionů korun. Tržby společnosti si připsaly stejný růst a dosáhly 5,8 miliardy korun, uvedla firma ve výroční zprávě. Počet prodejen se zvýšil meziročně o dvě procenta na 220.

Letos plánuje dm drogerie otevřít deset nových prodejen. Loni se téměř každý desátý obchod řetězce dočkal rekonstrukce. Počet zaměstnanců dosáhl 1229.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Útočník na severu Tuniska ubodal Francouze, pak zranil vojáka

Útočník na severu Tuniska zabil nožem francouzského občana, který byl v zemi na návštěvě u příbuzných, a zranil jednoho tuniského vojáka. S odkazem na ministerstvo vnitra o tom informovala tuniská agentura TAP. Osmadvacetiletý pachatel je na útěku, policie však zná jeho identitu. Motiv útoku je zatím nejasný. V posledních letech na bezpečnostní složky i zahraniční turisty v Tunisku často útočili islamističtí ozbrojenci, připomíná agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy