Proces s britskou bankou RBS kvůli rizikovým hypotékám končí. Zaplatí pětimiliardovou pokutu

ČTK ČTK
10. 5. 2018 9:35
Britská finanční skupina Bank of Scotland (RBS) po dohodě s americkým ministerstvem spravedlnosti zaplatí pokutu 4,9 miliardy dolarů (necelých 106 miliard Kč). Banka o tom informovala ve svém středečním sdělení. Ukončí tak dlouholetý spor, během nějž jí hrozil postih za prodej rizikových hypoték v letech 2005 až 2008, který přispěl ke vzniku finanční krize. Šéf RBS Ross McEwan označil dohodu za "milník". Podle internetového serveru BBC mnozí analytici odhadovali, že částka bude vyšší. Dohoda umožní britské vládě odprodat svůj 71procentní podíl ve skupině. RBS je jednou z posledních bank, které se podařilo dosáhnout dohody s americkou vládou.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 41 minutami

Vojáci vyslaní do Washingtonu kvůli nepokojům se stáhnou

Americký ministr obrany Mark Esper nařídil stažení vojáků vyslaných do oblasti hlavního města Spojených států kvůli nepokojům. S odvoláním na své zdroje o tom informovala agentura Reuters. Odchod vojska, které do regionu nenáleží posádkou, žádala washingtonská starostka Muriel Bowserová.

Kvůli vyhrocené situaci byli do Washingtonu vysláni vojáci a také gardisté z jiných amerických států, ačkoli hlavní město USA stejně jako všechny americké státy má vlastní národní gardu. "Chceme, aby vojsko a vojáci z jiných států opustili Washington," řekla ve čtvrtek Bowserová.

Pentagon původně vyslal do Washingtonu jako zálohu pro případ nepokojů asi 1600 vojáků, do ulic ale nasazeni nebyli. Část vojáků již oblast opustila a ti zbývající, kterých je asi 900, odejdou nyní. Podle Reuters podepsal Esper rozkaz, aby se vojáci vrátili na domovské základny Fort Bragg v Severní Karolíně a Fort Drum ve státě New York.

Zdroj: ČTK
Další zprávy