Pište Babišovi. Úřad zřídil schránku proti korupci

Ekonomika Ekonomika
6. 5. 2014 17:05
Ministerstvo financí umístilo ve svém pražském sídle schránku pro příjem podnětů poukazujících na korupční jednání na úřadu.
Schránka na protikorupční podněty v budově ministerstva financí
Schránka na protikorupční podněty v budově ministerstva financí | Foto: Ministerstvo financí

Praha – Ministerstvo financí umístilo ve svém pražském sídle schránku pro příjem podnětů poukazujících na korupční jednání na tomto úřadu. Schránka se nachází ve vstupní hale budovy v pražské Letenské ulici číslo 15, která je přístupná veřejnosti bez omezení.

„Boj proti korupci je jednou z našich priorit. Rádi bychom do něj prostřednictvím této schránky zapojili i širší veřejnost,“ říká ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Přijatá upozornění podle něj vyhodnotí a následně prošetří pracovníci oddělení Inspekce ministerstva financí a podle závažnosti také Policie ČR. V případě, že autoři podání požádají o zachování anonymity, bude jejich přání respektováno.

 

Právě se děje

před 56 minutami

Na Českokrumlovsku se srazilo na přejezdu auto s vlakem, zranili se tři lidé

Při srážce automobilu s vlakem u Holubova na Českokrumlovsku se zranili dospělý člověk a dvě děti z auta. Záchranáři je převezli do nemocnice. Podle prvotních informací řidič auta vjel na přejezd i přes výstražné znamení. Novináře o tom informovala ve zprávě mluvčí jihočeské policie Štěpánka Schwarzová.

"Na místě záchranáři ošetřovali tři zraněné osoby: Muž musel být v rámci poskytnutí akutní přednemocniční péče napojen na umělou plicní ventilaci a ze závažnými mnohačetnými poraněními převezen ve stabilním stavu na anesteziologicko-resuscitační oddělení Nemocnice České Budějovice," uvedla mluvčí jihočeských záchranářů Zuzana Fajtlová. Dodala, že o zdravotním stavu dětí nelze poskytnout detailní informace kvůli jejich věku.

Ve vlaku cestovalo přibližně 45 lidí. Nehoda se stala po 14:00 na železniční trase mezi Českými Budějovicemi a Černým Křížem. Provoz na trati je vdaném úseku podle odhadů Českých drah minimálně do 17:00 přerušen.

Zdroj: ČTK
Další zprávy