Pište Babišovi. Úřad zřídil schránku proti korupci

Ekonomika Ekonomika
6. 5. 2014 17:05
Ministerstvo financí umístilo ve svém pražském sídle schránku pro příjem podnětů poukazujících na korupční jednání na úřadu.
Schránka na protikorupční podněty v budově ministerstva financí
Schránka na protikorupční podněty v budově ministerstva financí | Foto: Ministerstvo financí

Praha – Ministerstvo financí umístilo ve svém pražském sídle schránku pro příjem podnětů poukazujících na korupční jednání na tomto úřadu. Schránka se nachází ve vstupní hale budovy v pražské Letenské ulici číslo 15, která je přístupná veřejnosti bez omezení.

„Boj proti korupci je jednou z našich priorit. Rádi bychom do něj prostřednictvím této schránky zapojili i širší veřejnost,“ říká ministr financí Andrej Babiš (ANO).

Přijatá upozornění podle něj vyhodnotí a následně prošetří pracovníci oddělení Inspekce ministerstva financí a podle závažnosti také Policie ČR. V případě, že autoři podání požádají o zachování anonymity, bude jejich přání respektováno.

 

Právě se děje

před 8 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 59 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy