Obrazem: Od kmene až po piliny. Projděte si provoz miliardové pily

Foto: Aktuálně.cz
Vojtěch Kubát
17. 7. 2016 20:42
Ještě před dvěma lety byla čáslavská pila Less & Timber kvůli vysokým dluhům jejího vlastníka před krachem. Dnes počítá zisky v milionech korun a staví novou halu na výrobu lepeného hranolu. Z rychlého obrození má radost i její nový majitel, brněnský investor a miliardář Igor Fait. Jeho Jet Investment koupil podnik na konci roku 2014 v konkurzu. Podle tehdejšího prohlášení si ho chce před případným prodejem podržet alespoň 10 let.
 

Právě se děje

před 19 minutami

Nehoda šesti aut zablokovala hlavní tah z Hradce Králové na Moravu, dva lidé utrpěli zranění

Srážka šesti aut u Ostřetína na Pardubicku zablokovala v pátek v podvečer v obou směrech hlavní tah I/35 z Hradce Králové směrem na Brno a Olomouc. Dva lidé byli při nehodě zraněni. Policie dopravu z obou směrů odklonila na objížďky, uvedla mluvčí pardubické policie Eva Maturová.

Jeden z řidičů na silnici mezi Ostřetínem a Vysokou u Holic kvůli poruše zastavil a místo označil výstražným trojúhelníkem. Vítr však zřejmě trojúhelník povalil. Do stojícího auta narazil řidič dalšího auta. Celkem se pak srazilo šest aut. Alkohol u řidičů policie dechovými zkouškami vyloučila.

Zdroj: ČTK
před 48 minutami

Mimořádný summit k rozpočtu EU skončil, země se nedokázaly shodnout

Mimořádný summit věnovaný víceletému rozpočtu Evropské unie po dvou dnech skončil. Na Twitteru o tom dnes večer informoval mluvčí předsedy Evropské rady Charlese Michela. Podle diplomatických zdrojů zástupci 27 zemí nedokázali nalézt shodu na celkové výši rozpočtu pro období 2021-2027.

Zdroj: ČTK
Další zprávy