Nejzajímavější kanceláře roku. Podívejte se na práci předních českých návrhářů

Nejzajímavější kancelářské designy od předních českých návrhářů.
Pražská kancelář mezinárodní společnosti Cushman Wakefield se podílela na návrhu kanceláří společnosti Xylem v pražské budově Mechanica 2. Xylem se zabývá technologiemi pro úpravu a čištění vody, proto při návrhu kanceláří hrál roli vodní prvek – v centrálním prostoru je proto velké akvárium, v němž navíc zařízení od Xylemu měří spotřebu vody.
Cushman Wakefield dále pomohl navrhnout recepci v pražské budově Corso 2.
Společnost se rovněž podílela na vzniku recepce mezinárodní zdravotnické společnosti firmy Baxter na pražském Smíchově.
Česká firma Capexus letos realizovala nové prostory v kancelářské budově v Bratislavě, jedná se o koncept MyHive.
Foto: CBRE
Ekonomika Martina Marečková, Ekonomika
Aktualizováno 24. 8. 2019 19:45
Originalita, prostor, komfort - firmy v Česku mají jasnou představu o tom, jak by měl prostor pro jejich zaměstnance vypadat. A nebojí se do něj investovat vysoké sumy. Jedním z hlavních aktuálních úkolů je totiž boj v konkurenčním prostředí při náboru nových lidí. Designeři, zaměření na návrhy a výstavbu kancelářských interiérů, tak nemají v tuzemsku o práci nouzi. Oslovili jsme přední české návrhářské společností, aby se samy pochlubily tím nejlepším ze své letošní produkce, co podle nich bude v následujících měsících udávat trend.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy