Logo na střeše zůstává. Telefonika se dohodla s arenou

Zdeněk John
25. 10. 2013 16:05
Největší hala v České republice ponese dál název O2 arena.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Největší hala v republice ponese i v dalším roce název O2 arena. Společnosti Telefonica ČR a Bestsport podepsaly novou dohodu o spolupráci s roční platností. Ta předchozí z roku 2008, na základě níž se víceúčelová arena v Praze - Libni jmenuje O2 arena, vypršela letos v létě, aniž na ni navazovala hned nová.

"Mohu potvrdit podpis dohody se společností Bestsport Arena," řekl Aktuálně.cz mluvčí Telefoniky Hany Farghali.

Podpis dohody přichází těsně předtím, než arena získá nového většinového majitele. Na příští týden je naplánován finanční rozstřel mezi skupinami PPF a KKCG o to, kdo vykoupí podíl toho druhého ve společnosti Bestsport Arena, přes níž investiční skupiny miliardářů Petra Kellnera a Karla Komárka halu majetkově kontrolují.

Právě blížící se rozstřel zpozdil podepsání dohody s Telefonikou ČR o další spolupráci.

Finanční podmínky kontraktu nebudou zveřejněny (tedy kolik zaplatí telekomunikační společnost Telefonica ČR za to, že arena nese její jméno, ale také za další služby uvnitř haly. Například předchozí pětiletý kontrakt umožňoval Telefonice O2 nabízet svým zákazníkům v rámci soutěží přednostně vstupenky na některé akce v areně).

Agentura Bloomberg dnes také napsala, že se do finále blíží námluvy PPF a španělské Telefoniky. Španělé chtějí Petru Kellnerovi prodat svůj většinový podíl ve firmě, jeho tržní hodnota se pohybuje kolem 68 miliard korun. Pokud Kellner uspěje v tomto případě i v rozstřelu o arenu s Karlem Komárkem (tady se podle deníku Insider hraje o částku zásadně nižší, mezi 350 a 420 miliony korun - více ZDE), pak vlastně PPF pojmenuje svou arénu podle společnosti, kterou také bude vlastnit.


 

Právě se děje

Aktualizováno před 55 minutami

Trump omilostnil exporadce Flynna, zapleteného do ruského vlivu na přechozí volby

Americký prezident Donald Trump na Twitteru oznámil, že omilostnil svého někdejšího bezpečnostního poradce Michaela Flynna, který se na konci roku 2017 přiznal, že lhal Federálnímu úřadu pro vyšetřování (FBI). Ten ho vyslýchal v rámci vyšetřování údajného vlivu Ruska na prezidentské volby v roce 2016. Informovala o tom agentura Reuters.

Udělení milosti Flynnovi je vyvrcholením čtyřleté politické a právní aféry. O chystané milosti pro Flynna psal už dříve dnes server Axios s odvoláním na nejmenované zdroje. Udělení milosti Flynnovi podle něj znamená, že do záležitosti už dál nebudou moci promluvit soudy ani ministerstvo spravedlnosti poté, co se v lednu podle všeho stane prezidentem demokrat Joe Biden.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Maďarský zákon, který zakazuje úřední změnu pohlaví, přezkoumá ústavní soud

Soud v Miskolci (Miškovci) požádal maďarský ústavní soud o přezkoumání zákona, jenž zakazuje transgenderovým osobám změnit si v oficiálních dokladech jméno a pohlaví. Informuje o tom agentura AP s odvoláním na maďarskou nevládní organizace Háttér, která se zabývá ochranou práv LGBT (leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob).

Soud v Miškovci tak vyhověl signatářům petice, kteří tvrdí, že zmíněný zákon porušuje ústavní právo na lidskou důstojnost a soukromý život. Podle AP má nyní ústavní soud na přezkoumání zákona 90 dní.

Autoři zákona, který maďarský parlament schválil letos v květnu, tvrdí, že "biologické pohlaví" člověka určují od narození chromozomy a nemůže být tudíž změněno. Proto je podle nich nezbytné aplikovat stejná pravidla v úředních dokladech. Kritici upozorňují, že zákon bude v důsledku znamenat větší diskriminaci transgenderových osob.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Policie odložila kauzu známek, kvůli níž skončil ministr Kremlík

Policie odložila kauzu tendru na elektronické dálniční známky, kvůli níž v lednu skončil ve funkci ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO). Odložení případu ale ještě přezkoumá státní zastupitelství. Na webu to ve středu uvedla Česká televize na základě informací Vrchního státního zastupitelství v Praze. Trestní oznámení podával premiér Andrej Babiš (ANO), který zakázku na známky označoval za předraženou.

"Věc byla policejním orgánem odložena," řekl nyní ČT státní zástupce Marek Bodlák. Pražské Vrchní státní zastupitelství však rozhodnutí policie ještě prověří. "Spisový materiál dosud nebyl kompletně přezkoumán," uvedl Bodlák.

Státní fond dopravní infrastruktury (SFDI) v lednu oznámil, že IT části systému elektronických dálničních známek, včetně e-shopu a mobilní aplikace, vytvoří firma Asseco Central Europe. Systém měla také firma následně čtyři roky provozovat a celkem měla od státu dostat 401 milionů korun. Zakázka byla vedena v utajovaném režimu a nebyla vyhlášena klasická veřejná soutěž. Kritizovali to opoziční poslanci, a poté i premiér uvedl, že je zakázka předražená a SFDI o ní vládu neinformoval. Zakázka byla zrušena, Babiš navrhl odvolání Kremlíka a kvůli tendru podal trestní oznámení.

Zdroj: ČTK
Další zprávy