Německý list Bild chce spustit televizní stanici, nejlépe už před zářijovými volbami

ČTK ČTK
12. 4. 2021 15:10
Nejprodávanější německý deník Bild plánuje spustit vlastní televizní stanici. Naladit by si ji lidé mohli ještě před parlamentními volbami, které se v Německu konají v září. V pondělí to oznámil majitel listu, společnost Axel Springer.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Hlavní částí nové stanice by mělo být šestihodinové živé vysílání, které začne ráno. Doplňovat ho budou dokumenty, zprávy a další formáty. Tematicky se chce stanice mimo jiné zaměřit na politiku, sport, celebrity, kriminalitu a služby. Program by měl být případně přerušován kvůli aktuálnímu dění.

Springer již vlastní jednu ze dvou hlavních zpravodajských televizních stanic v Německu, a to Welt, která se původně jmenovala N24 a v roce 2018 byla přejmenována podle hlavních novin firmy. Bild je spíše bulvární povahy.

Nová stanice Bild by měla být dostupná zdarma přes kabelovou televizi, satelit a na internetu. Termín spuštění bude záviset i na tom, kdy společnost získá vysílací licenci, uvedla agentura DPA.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 7 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy