Nebezpečné plavky pro děti. Bikiny se šňůrkami kolem krku musí zmizet z trhu

Ekonomika Ekonomika
24. 5. 2019 10:39
Česká obchodní inspekce (ČOI) odhalila na trhu dětské bikiny značky For You, které nesplňují bezpečnostní požadavky kvůli šňůrkám s volnými konci na horním dílu plavek. Ty mohou dítě při běžných aktivitách ohrozit. Prodejce musí výrobek stáhnout a umožnit spotřebitelům jejich vrácení. Inspekce to v pátek uvedla ve své tiskové zprávě.
Dívčí plavky nespňují bezpečnostní požadavky.
Dívčí plavky nespňují bezpečnostní požadavky. | Foto: ČOI

Žluté bikiny s potiskem opiček a barevných puntíků ve velikosti 122 mají zavazování za krkem a na zádech. Šňůrky jsou zhotoveny ze stejného elastického materiálu jako plavky.

"Oblečení určené pro malé děti nesmí být navrhováno, vyráběno nebo dodáváno se šňůrami na stažení nebo funkčními šňůrami v oblasti hlavy, krku nebo horní části hrudníku," upozorňuje tiskový mluvčí inspekce Jiří Fröhlich. "Oblečení se šňůrou kolem krku musí být zhotoveno bez volných konců v oblasti krku a hrdla. Při hrách a běžném chování hrozí dětem riziko zachycení za funkční šňůry například za části tobogánů či jiných herních prvků obvyklých na hřištích a koupalištích," dodává mluvčí.

Inspekce nařídila prodejci okamžité stažení dětských plavek z trhu a jejich zpětné převzetí od spotřebitelů, kteří výrobek v kontrolované provozovně prokazatelně koupili.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy