Kosmetickou firmu Astrid definitivně převzali Řekové

ČTK ČTK
1. 7. 2014 12:37
Řecká kosmetická společnost Sarantis Group převzala Astrid za 6,5 zhruba 178 milionů korun.
Foto: Astrid

Praha/Atény - Řecká kosmetická společnost Sarantis Group dokončila převzetí české kosmetické značky Astrid za 6,5 milionu eur (zhruba 178 milionů Kč). Informoval o tom dnes řecký podnik v tiskové zprávě.

Historie značky Astrid sahá do roku 1847. Značka má podle Sarantisu silnou tržní pozici zejména v oblasti péče o rty, ochrany před sluncem a péče o chodidla. Produkty této značky v současnosti v České republice a na Slovensku distribuuje firma Henkel.

Tržby společnosti Astrid v ČR a na Slovensku loni dosáhly zhruba sedmi milionů eur (192 milionů Kč). Její zisk před úroky a zdaněním činil přibližně 0,6 milionu eur.

Společnost Sarantis upozornila, že akvizice téměř zdvojnásobí její aktivity v České republice. Firma Sarantis vznikla v roce 1930 a v současnosti sídlí v Aténách.

 

Právě se děje

před 59 minutami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 1 hodinou

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy