KFC láká na klávesnici pro umaštěné prsty. Tenkou a ohebnou

Pavla Adamcová Pavla Adamcová
Aktualizováno 25. 5. 2015 23:26
Tray Typer je čtyři milimetry tenká, voděodolná deska, která je umístěna přímo na tácu s pokrmem.
Tray Typer vyrobený pro fastfoodový řetězec KFC
Tray Typer vyrobený pro fastfoodový řetězec KFC | Foto: gutewerbung.net

Berlín - Zrovna v rychlém občerstevní obědváte smažené kuře s hranolkami, když vám na Facebooku vyskočí komentář, na který jednoduše nemůžete nereagovat. Co s prsty umaštěnými od jídla uděláte? Fastfoodový řetězec KFC má pro své netrpělivé zákazníky řešení. V Německu představil klávesnici, která jim umožní obsluhovat smartphone, aniž by se ho museli dotknout.

Tray Typer je čtyři milimetry tenká, voděodolná deska, která je umístěna přímo na tácu s pokrmem. Nahrazuje tedy klasickou papírovou podložku, popisuje britský Daily Mail. S chytrým telefonem zákazníka komunikuje pomocí technologie bluetooth. Klávesnice slouží k opakovanému použití a lze ji snadno nabít přes USB port.

Konec smartphonům umaštěným od jídla?
Konec smartphonům umaštěným od jídla? | Video: Ekonomika

Reklamní kampaň, které byla nová technologie součástí, trvala pouhý týden a zaznamenala značný úspěch. KFC ve spolupráci s reklamní agenturou Serviceplan rozdával zákazníkům klávesnici zdarma během otevření několika nových poboček v Německu. "Fanoušci to zbožňovali," uvedl řetězec. Podle agentury Serviceplan si lidé odnesli všechny klávesnice domů.

Zda se klávesnice Tray Typers objeví i v dalších zemích, není zatím zřejmé.

Není to ale poprvé, co se KFC snažilo zaujmout své klienty technologickou novinkou. Například v září japonské zastoupení řetězce v rámci třiceti let svého působení vytvořilo klávesnici, myš a USB klíč v podobě smaženého kuřete.

S novými technologiemi přicházejí i další řetězce, například kavárenský Starbucks. Ten v současné době ve Velké Británii experimentuje s bezdrátovými nabíječkami, které mohou zákazníci využít pro okamžité dobití smarphonů, připomněl server Business Insider.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Britská libra po odkladu schválení brexitové dohody oslabuje

Britská libra oslabuje poté, co dolní komora britského parlamentu o víkendu odsunula schválení brexitové dohody, dokud její obsah nebude převeden do britského práva. Kolem 08:00 SELČ libra vůči dolaru ztrácela 0,6 procenta na 1,2905 USD. Minulý týden se přitom vyšplhala až na pětiměsíční maximum 1,2990 USD.

Podle analytiků nicméně víkendový vývoj snížil riziko brexitu bez dohody, což brání výraznějšímu propadu libry. Banka Goldman Sachs v nedělí snížila pravděpodobnost brexitu bez dohody na pět procent z dříve předpokládaných deseti procent, napsala agentura Reuters.

Euro si vůči libře připisuje zhruba 0,4 procenta na 0,8644 GBP. Vůči dolaru jednotná evropská měna ztrácí přibližně desetinu procenta na 1,1155 USD.

před 2 hodinami

V Katalánsku se během protestů zranilo skoro 600 lidí, čtyři přišli kvůli gumovým projektilům o oko

Protesty v Katalánsku, které vypukly minulé pondělí po vynesení verdiktu španělského nejvyššího soudu nad politiky tohoto regionu na severovýchodě Španělska, si za týden vyžádaly na 580 zraněných. Informovalo o tom v neděli večer katalánské ministerstvo zdravotnictví. Nejvyšší katalánský soud rovněž v neděli oznámil, že vůči 104 osobám bylo kvůli násilnostem při demonstracích zahájení vyšetřování, 28 z nich je ve vazbě.

Katalánská ministryně zdravotnictví Alba Vergesová v neděli uvedla, že do soboty záchranná služba v souvislosti s demonstracemi ošetřila 565 zraněných; dalších 14 osob bylo zraněno při potyčkách ze soboty na neděli. Třináct zraněných zůstává v nemocnicích. Stav jednoho policisty a jedné demonstrantky je velmi vážný a čtyři zranění přišli při střetech s policií o oko. Podle katalánských médii jim zranění oka způsobily gumové projektily.

Další zprávy