Kellner a Komárek si dají souboj o největší halu v zemi

Zdeněk John
17. 8. 2013 13:07
PPF a KKCG podepsaly dodatek akcionářské smlouvy, rozhodne se, kdo koho vyplatí z Bestsportu.
Foto: CPA Eduard Erben

Praha - Pražská O2 arena bude mít během několika týdnů nového majitele. Investiční skupiny PPF a KKCG, které společně ovládají firmu Bestsport arena, jíž hala patří, podepsaly tento týden dodatek k akcionářské smlouvě. Z něho plyne, že do konce října buď Petr Kellner vyplatí Karla Komárka, nebo naopak.

Jako první o této změně informoval deník Insider ve svém pátečním vydání.

Dělení O2 areny bude mít podobný scénář, o jaký se PPF a KKCG opřely v případě loterijní společnosti Sazka. V ní Kellnerův poloviční podíl koncem minulého roku odkoupil Karel Komárek.

Ani jedna ze stran obchodu se k němu zatím nechce oficiálně vyjádřit. "Investiční skupina KKCG nikdy zásadně nekomentuje svou strategii v rámci nedokončených investičních projektů. Náš komentář poskytneme v okamžiku, kdy jsou projekty úspěšně dokončeny," cituje Insider například Komárkova ředitele pro komunikaci Dana Plovajka.

Půjde o obchod v řádu stamilionů. Podle dřívějších znaleckých odhadl či nabídek, které na O2 arenu předložily další firmy, se tržní cena haly pohybuje mezi miliardou a miliardou a půl korun.

Bestsport Arena je akciová společnost, která vznikla při reorganizaci zkrachovalého Bestportu, firmy, která za Hušákových časů postavila a provozovala O2 arenu (dříve Sazka arenu). Do insolvence se dostala krátce poté, co do ní spadla Sazka - právě kvůli neschopnosti splácet dluhopisy vydané kvůli stavbě haly.

Byznys v deníku Insider: Kellner, nebo Komárek? Souboj miliardářů o O2 arenu - čtěte podrobnosti o transakci ZDE

 

Právě se děje

Aktualizováno před 9 minutami

Rusko vyhostí v odvetě za krok Washingtonu deset amerických diplomatů

Rusko vyhostí deset amerických diplomatů a zváží další odvetné kroky vůči Washingtonu, oznámil v pátek ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov. Americkému velvyslanci zároveň doporučil, "aby se vrátil domů ke konzultacím". Moskva podle šéfa ruské diplomacie vyhostí i tři diplomaty z Polska v odpovědi na podobný krok Varšavy a ještě během pátku zveřejní sankční seznam, na kterém se ocitnou američtí činitelé. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury.

"Dostali jsme seznam deseti diplomatů s žádostí, aby opustili Spojené státy. Na toto opatření odpovíme recipročně a požádáme deset amerických diplomatů v Rusku, aby opustili naši zemi," citovala agentura AFP Lavrova.

Rusko také zakázalo na své území vstup osmi činitelům USA, mimo jiné šéfovi FBI, ředitelce tajných služeb, ministru vnitřní bezpečnosti či generálnímu prokurátorovi.

Spojené státy ve čtvrtek přijaly sérii kroků, jejichž cílem je potrestat Rusko za údajné vměšování do loňských prezidentských voleb v USA, za kybernetické útoky proti americkým vládním agenturám, agresivní vystupování vůči Ukrajině a další škodlivé jednání. Kromě vyhoštění deseti ruských diplomatů Washington oznámil i uvalení sankcí na skoro čtyři desítky jednotlivců a firem.

Kromě Spojených států odvetná akce zasáhne i Polsko, které ve čtvrtek USA vyjádřilo solidaritu a vyhostilo tři ruské diplomaty, kteří podle Varšavy poškozovali její zájmy.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Na Facebook se kvůli únikům dat chystá hromadná žaloba

Irská organizace Digital Rights Ireland (DRI) připravuje žalobu na americkou internetovou společnost Facebook kvůli rozsáhlému úniku osobních údajů uživatelů. Vyzývá dotčené uživatele z Evropské unie, aby se k této žalobě připojili. Informují o tom server BBC a list The Irish Times. Podle DRI by jednotliví uživatelé, kteří se k žalobě připojí, mohli v případě úspěchu získat odškodné v rozsahu od 300 do 12 000 eur (zhruba 7800 až 311 000 Kč).

DRI tvrdí, že Facebook selhal při ochraně dat a neinformoval o úniku dotčené uživatele. Únik byl zjištěn již v roce 2019, nedávno se však uniklé údaje staly dostupnými na internetu, píše BBC. Portál Business Insider začátkem měsíce informoval, že na internetu se objevila soukromá data 533 milionů uživatelů ze 106 zemí, a to například jména, telefonní čísla, e-mailové adresy či data narození. Firmu Facebook již kvůli této kauze začala vyšetřovat irská Komise pro ochranu dat (DPC).

Šéf DRI Antoin Ó Lachtnain označil rozsah tohoto úniku za šokující. Varoval, že terčem podobných žalob by se v budoucnosti mohly stát i další velké internetové podniky. "Bude to první hromadná žaloba svého druhu, ale jsme si jisti, že nebude poslední," uvedl. "Existují tu zákony na ochranu spotřebitelů a jejich osobních údajů a nastal čas, aby tito technologičtí obři pochopili, že ochranu osobních údajů je zapotřebí brát vážně," dodal.

Facebook minulý týden uvedl, že pachatelé data získali před zářím 2019 využitím bezpečnostní slabiny v nástroji pro synchronizaci kontaktů. Podle antivirové firmy Avast jsou mezi uniklými uživatelskými daty také údaje o více než milionu Čechů. "Pokud by byla žaloba úspěšná, mohlo by to vytvořit precedent a otevřít dveře dalším hromadným žalobám," uvedl expert na digitální soukromí z organizace ProPrivacy. "Povinnost odškodnit jednotlivé uživatele by se pak pro velké technologické podniky mohla stát důraznou pobídkou k tvrdší práci na ochraně soukromí," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy