Jak dopadne losování Sportky? Zkuste číslo čtyřicet

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
8. 5. 2014 13:50
Za posledních deset let byla nejméně často vylosována jednička. Vyplývá to z nové statistiky společnosti Sazka.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Sazka

Praha – Při losování sázkové hry Sportka bylo v posledních deseti letech nejčastěji taženo číslo 40. Vylosovali jej celkem třistatřináctkrát.

Naopak nejméně často padala jednička, která se za deset let objevila mezi výherními čísly jen ve 231 případech.

Druhým nejčastěji taženým v posledních deseti letech je podle sázkové kanceláře Sazka číslo 31 - padla tři sta šestkrát. Třetí příčku drží číslo 37, uspělo ve tři sta třech slosováních. Následují čísla 30, 10 a 23.

Naopak druhým nejméně vylosovaným za posledních deset let je číslo čtyři – uspělo jen 244krát. Následují čísla 38, 3, 7 a 34.

V celé historii hry Sportka nejčastěji uspělo číslo šest, těsně na druhém místě je už zmíněná čtyřicítka. Nejméně často bylo taženo číslo 45, jen o něco lépe je na tom číslo čtyři.

Společnost Sazka v úterý 6. května oznámila, že po deseti letech Sportku zdraží. Počínaje tikety pro losování 21. května již sázející za jeden vsazený sloupec zaplatí dvacet oproti dosavadním šestnácti korunám. Se zdražením firma slibuje vyšší a častější výhry.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy