Jak dopadne losování Sportky? Zkuste číslo čtyřicet

Kateřina Vokurková Kateřina Vokurková
8. 5. 2014 13:50
Za posledních deset let byla nejméně často vylosována jednička. Vyplývá to z nové statistiky společnosti Sazka.
ilustrační foto
ilustrační foto | Foto: Sazka

Praha – Při losování sázkové hry Sportka bylo v posledních deseti letech nejčastěji taženo číslo 40. Vylosovali jej celkem třistatřináctkrát.

Naopak nejméně často padala jednička, která se za deset let objevila mezi výherními čísly jen ve 231 případech.

Druhým nejčastěji taženým v posledních deseti letech je podle sázkové kanceláře Sazka číslo 31 - padla tři sta šestkrát. Třetí příčku drží číslo 37, uspělo ve tři sta třech slosováních. Následují čísla 30, 10 a 23.

Naopak druhým nejméně vylosovaným za posledních deset let je číslo čtyři – uspělo jen 244krát. Následují čísla 38, 3, 7 a 34.

V celé historii hry Sportka nejčastěji uspělo číslo šest, těsně na druhém místě je už zmíněná čtyřicítka. Nejméně často bylo taženo číslo 45, jen o něco lépe je na tom číslo čtyři.

Společnost Sazka v úterý 6. května oznámila, že po deseti letech Sportku zdraží. Počínaje tikety pro losování 21. května již sázející za jeden vsazený sloupec zaplatí dvacet oproti dosavadním šestnácti korunám. Se zdražením firma slibuje vyšší a častější výhry.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Pražští zastupitelé schválili rozpočet, opozice ho kritizovala

Praha bude příští rok hospodařit s příjmy 60,7 miliardy a výdaji 81,6 miliardy korun. Rozdíl město dorovná například z peněz, které získá od státu. Na investice je vyčleněno 16,8 miliardy, což je o něco méně než pro letošní rok. Proti loňsku vzrostou o asi 5,5 miliardy korun běžné výdaje na 64,8 miliardy. Rozpočet dnes po mnohahodinové diskusi schválili pražští zastupitelé. Rozpočet kritizovala opozice, které vadí mimo jiné výše běžných výdajů.

Na konci loňského roku schválili zastupitelé na letošek rozpočet s příjmy 59,175 miliardy a výdaji 77,569 miliardy Kč.

Zdroj: ČTK
Další zprávy