Foto: Nejlepší stavby roku. Podívejte se, kdo získal "realitní Oscary"

Foto: Nejlepší stavby roku. Podívejte se, kdo získal "realitní Oscary"
Nejlepší developerský projekt v oblasti zdravotnictví je Gaps - psychiatrická klinika ve městě Slagelse. Budova je největším zařízením svého druhu v Dánsku.
V kategorii nejlepší hotel a turistický rezort zvítězil pětihvězdičkový hotel Maison Albar Hotel Paris Celine. V pařížské budově dříve sídlila luxusní francouzská značka Céline ze skupiny LVMH – Moët Hennessy Louis Vuitton.
Nejlepším průmyslovým a logistickým projektem je nové distribuční centrum společnosti Nike v belgickém městě Ham.
Na ekologickém projektu se podílela i česká kancelář mezinárodní inženýrské firmy Arcadis.
Foto: MIPIM Awards
Martina Marečková
19. 3. 2017 13:16
V Cannes se udělily prestižní ceny MIPIM Awards, považované za Oscary realitního byznysu. Z 214 přihlášených projektů letos postoupilo do užšího výběru 44 projektů. Ve většině z 11 kategorií zvítězily evropské stavby – nejúspěšnější byly belgické. Na jednom z oceněných projektů se výrazně podíleli Češi. (Klikněte na úvodní fotku.)
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Do areálu amerického velvyslanectví v Bagdádu dopadly tři rakety

Do areálu amerického velvyslanectví v irácké metropoli Bagdádu dopadly tři rakety. Jedna z nich zasáhla jídelnu. Informovala o tom agentura AFP s odvoláním na bezpečnostní zdroj. O obětech či raněných se agentura nezmiňuje.

Podle AFP je to poprvé, co rakety zasáhly přímo americkou ambasádu nacházející se v opevněné a přísně střežené Zelené zóně, kde sídlí vláda a mnoho dalších zahraničních zastoupení.

před 2 hodinami

Samková si v druhém závodu v Kanadě polepšila na páté místo

Snowboardcrossařka Eva Samková skončila ve druhém závodu Světového poháru v kanadském zimním středisku Big White pátá a o místo vylepšila výsledek ze soboty. Vyhrála Australanka Belle Brockhoffová, která oplatila porážku Italce Michele Moioliové.

Mezi muži zvítězil v závodě, který se jel místo plánované soutěže družstev jako náhrada za zrušený SP v německém Feldbergu, Ital Lorenzo Sommariva. Jan Kubičík vypadl v prvním kole.

Úřadující mistryně světa a obhájkyně křišťálového glóbu Samková prošla z osmifinále i čtvrtfinále suverénně z prvního místa, semifinále se jí ale nepovedlo. V malém finále si tentokrát pozici v čele pohlídala.

Vedení v průběžném pořadí udržela Moioliová před Brockhoffovou, Samková je dál třetí. Další závody SP ve snowboardcrossu jsou na programu po zrušení Feldbergu až na začátku března v Sierra Nevadě, finále ve Veysonnaz se pojede v polovině března.

Další zprávy