Viewegha a braky nebereme. Knihobot roste, v prodeji z druhé ruky našel zlatou žílu

Viewegha a braky nebereme. Knihobot roste, v prodeji z druhé ruky našel zlatou žílu
"Za listopad jsme prodali šedesát tisíc knih," má radost Pavel Pekař, spoluzakladatel on-line antikvariátu Knihobot. Spolu s bratry Dominikem a Davidem Gazdošovými stojí za podnikem, který Češi čím dál víc využívají, když chtějí prodat své staré knihy.
Z původně malého a zaniklého antikvariátu ve Zlíně se během pár let vyvinula společnost s dvěma tisíci prodanými knihami denně a dvěma pobočkami v Praze.
Až si tedy knihu na webu Knihobotu někdo objedná, jeden z brigádníků ji začne hledat.
Sama Glatzová začínala před rokem a půl ve firmě jako brigádnice a provozní je od února. "V minulých pracích nikdo nedocenil, že mi něco třeba jde, a nesnažil se mě posouvat dál. Tady ale kluci umí předávát odpovědnost dolů a lidé tu postupně rostou," oceňuje zdejší přístup. "Lol, s tím fakt zkušenost nemám," reagovala prý nejdřív na nabídku vést provoz pobočky. "A v pondělí už jsem byla provozní."
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 26. 12. 2021 13:34
"Na začátku roku jsme prodali kolem pěti tisíc knížek měsíčně. Teď už je to šedesát tisíc," říká Pavel Pekař, spolumajitel Knihobotu, když procházíme čerstvě opuštěnými prostory po zkrachovalé Bohemia Energy. Knihobot je získal a udělá z nich sklad. "Na konci příštího roku bychom chtěli udělat za měsíc půl milionu knih," plánuje Pekař. Jak úspěšný on-line antikvariát funguje? Prošli jsme ho.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 47 minutami

Správkyně české Sberbank zahájila výběrové řízení na odkup firemních dluhopisů

Insolvenční správkyně Sberbank CZ Jiřina Lužová zahájila výběrové řízení na odkup korporátních dluhopisů z portfolia banky, která je v likvidaci. Předmětem nabídky je prodej tří korporátních dluhopisů v nominální hodnotě 730 milionů korun. Vypořádání prodeje očekává nejpozději do poloviny dubna 2023. Lužová o tom dnes informovala ČTK.

"Prodej korporátních dluhopisů v portfoliu Sberbank CZ je dalším krokem k získání finančních prostředků na vypořádání věřitelů banky ještě v letošním roce," uvedla Lužová.

K prodeji korporátních dluhopisů v portfoliu banky přistoupila správkyně v rámci procesu zpeněžení majetkové podstaty Sberbank CZ. Předmětem prodeje jsou dluhopisy Colt CZ Group SE v nominální hodnotě 380 milionů Kč, Czechoslovak Group v nominální hodnotě 100 milionů Kč a EPH Financing CZ v nominální hodnotě 250 000 Kč.

Potenciální zájemci o koupi dluhopisů nebo jen některého z nich musí vyjádřit svůj předběžný zájem o účast ve výběrovém řízení nejpozději do 10. března 2023 do 17:00. Na základě předběžného zájmu budou následně vyzváni k podání závazných nabídek na odkup jimi poptávaných dluhopisů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy