Viewegha a braky nebereme. Knihobot roste, v prodeji z druhé ruky našel zlatou žílu

Viewegha a braky nebereme. Knihobot roste, v prodeji z druhé ruky našel zlatou žílu
"Za listopad jsme prodali šedesát tisíc knih," má radost Pavel Pekař, spoluzakladatel on-line antikvariátu Knihobot. Spolu s bratry Dominikem a Davidem Gazdošovými stojí za podnikem, který Češi čím dál víc využívají, když chtějí prodat své staré knihy.
Z původně malého a zaniklého antikvariátu ve Zlíně se během pár let vyvinula společnost s dvěma tisíci prodanými knihami denně a dvěma pobočkami v Praze.
Až si tedy knihu na webu Knihobotu někdo objedná, jeden z brigádníků ji začne hledat.
Sama Glatzová začínala před rokem a půl ve firmě jako brigádnice a provozní je od února. "V minulých pracích nikdo nedocenil, že mi něco třeba jde, a nesnažil se mě posouvat dál. Tady ale kluci umí předávát odpovědnost dolů a lidé tu postupně rostou," oceňuje zdejší přístup. "Lol, s tím fakt zkušenost nemám," reagovala prý nejdřív na nabídku vést provoz pobočky. "A v pondělí už jsem byla provozní."
Foto: Jakub Plíhal
Jakub Plíhal Jakub Plíhal
Aktualizováno 26. 12. 2021 13:34
"Na začátku roku jsme prodali kolem pěti tisíc knížek měsíčně. Teď už je to šedesát tisíc," říká Pavel Pekař, spolumajitel Knihobotu, když procházíme čerstvě opuštěnými prostory po zkrachovalé Bohemia Energy. Knihobot je získal a udělá z nich sklad. "Na konci příštího roku bychom chtěli udělat za měsíc půl milionu knih," plánuje Pekař. Jak úspěšný on-line antikvariát funguje? Prošli jsme ho.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 21 minutami

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu

Praha zakáže podomní prodej elektrické energie a plynu. Návrh příslušného nařízení dnes schválili městští radní, nyní zamíří ve zkrácené lhůtě 15 dní do připomínkového řízení. Poté o něm budou znovu hlasovat rada. Důvodem je situace na energetickém trhu po ukončení činnosti skupiny Bohemia Energy a dalších dodavatelů. Obce mohou tuto formu prodeje přímo zakázat od ledna, umožnila to novela energetického zákona.

Bývalí zákazníci Bohemia Energy a dalších menších dodavatelů podle magistrátu řeší, jak co nejrychleji uzavřít nové smlouvy a alespoň částečně snížit náklady na energie. "Této těžké situace již začala využívat řada subjektů, včetně těch, kteří jsou nazýváni jako 'energošmejdi', kteří formou podomního prodeje nabízejí dodavatele a tlačí občany - zejména ohrožené skupiny jako jsou senioři, matky samoživitelky a další, do uzavírání značně nevýhodných smluv," stojí ve schváleném dokumentu.

V Praze několik let platí zákaz podomního prodeje stanovený tržním řádem města. Ten je však založen na živnostenském zákoně a na prodejce spadající pod zákon energetický podle magistrátu není aplikovatelný. 

Zdroj: ČTK
před 22 minutami

Assange uspěl u vrchního soudu a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu

Zakladatel WikiLeaks Julian Assange uspěl u vrchního soudu v Londýně a může se odvolat k britskému nejvyššímu soudu. Assange bojuje proti vydání do USA.

Zdroj: ČTK
Další zprávy