Foto: Domy Petra Kellnera. PPF vlastní mrakodrapy, kanceláře i obchodní centra

Kancelářské a obchodní plochy ArtGen v Praze.
Skupina PPF, v níž téměř stoprocetní podíl vlastní Petr Kellner, loni posílila ve vlastnictví nemovitostí v Evropě. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. V Nizozemsku převzala mrakodrap, v Rusku buduje jeden z největších logistických parků. V Česku se naopak zbavila tří projektů, které měla v přípravné fázi. Vedle toho pravděpodobně prodá nejvyšší pražskou budovu City Tower. Projděte si přehled významných nemovitostí patřících PPF v roce 2015 (kromě osobního vlastnictví Petra Kellnera - zde na nové fotografii z výroční zprávy).
Millennium Tower v centru nizozemského Rotterdamu je jednou z vůbec nejvýznamnějších budov, které skupina PPF vlastní. Nemovitost koupila v roce 2014 a vloni ji převzala do své správy. Disponuje prostory o rozloze 30 tisíc metr čtverečních. Z poloviny je využívána jako pětihvězdičkový hotel - od letošního roku zde působí proslulá značka Marriott.
Jedenáctipatrová administrativní stavba Parkside Office Gallery v Berlíně byla postavena v obvodu City West v 90. letech minulého století. Celkem nabízí 25 tisíc metrů čtverečních administrativních ploch. V minulém roce přesáhla míra obsazenosti podle PPF 95 procent. Mezi nájemce patří významné organizace jako například Nadace Konrada Adenauera a vládní instituce.
Administrativní budova Wilhelmina se nachází v jedné z nejvýznamnějších rotterdamských obchodních čtvrtí zvané Kop van Zuid. Vznikla v roce 1997 jako jedna z prvních výškových staveb v této lokalitě. Nabízí celkem 16 tisíc metrů čtverečních ploch.
Foto: PPF
Adam Váchal Adam Váchal
4. 9. 2016 15:14
Projděte si přehled významných nemovitostí patřících PPF v roce 2015 (kromě osobního vlastnictví Petra Kellnera).
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 30 minutami

Tálibán pověsil na náměstí v západoafghánském městě Herát mrtvé tělo na jeřáb

Signalizuje to návrat některých metod, k nimž se islamistické hnutí uchylovalo v minulosti, poznamenala agentura. Muž, jenž provozuje na náměstí lékárnu, agentuře popsal, že na místo byla přinesena čtyři těla, z nichž tři skončila vystavená na dalších náměstích ve městě. Tálibové podle něj lidem sdělili, že čtveřice se podílela na únosu a policie je zabila. Tálibán se zatím oficiálně nevyjádřil.

Núruddín Turábí - jeden ze zakladatelů radikálního islamistického hnutí a hlavní zastánce přísného výkladu islámského práva v době, kdy Tálibán vládl v Afghánistánu poprvé, řekl tento týden agentuře AP, že uskupení hodlá opět provádět popravy a utínat ruce. Podle jeho slov se to ale možná nebude dít veřejně jako v minulosti.

Od chvíle, kdy Tálibán v polovině srpna převzal kontrolu na asijskou zemi, mnozí Afghánci i svět s obavami sledují, zda tálibové obnoví tvrdou vládu z druhé poloviny 90. let, kdy hnutí Afghánistán spravovalo poprvé. Vůdci radikálního uskupení zůstávají zakořeněni v hluboce konzervativním a tvrdém světonázoru, ačkoliv přijímají technologické změny jako jsou mobilní telefony, poznamenala AP.

Představitelé Tálibánu dříve prohlásili, že nebudou opakovat fundamentalistickou politiku předchozí vlády svého hnutí.

Další zprávy