Foto: Domy Petra Kellnera. PPF vlastní mrakodrapy, kanceláře i obchodní centra

Kancelářské a obchodní plochy ArtGen v Praze.
Skupina PPF, v níž téměř stoprocetní podíl vlastní Petr Kellner, loni posílila ve vlastnictví nemovitostí v Evropě. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. V Nizozemsku převzala mrakodrap, v Rusku buduje jeden z největších logistických parků. V Česku se naopak zbavila tří projektů, které měla v přípravné fázi. Vedle toho pravděpodobně prodá nejvyšší pražskou budovu City Tower. Projděte si přehled významných nemovitostí patřících PPF v roce 2015 (kromě osobního vlastnictví Petra Kellnera - zde na nové fotografii z výroční zprávy).
Millennium Tower v centru nizozemského Rotterdamu je jednou z vůbec nejvýznamnějších budov, které skupina PPF vlastní. Nemovitost koupila v roce 2014 a vloni ji převzala do své správy. Disponuje prostory o rozloze 30 tisíc metr čtverečních. Z poloviny je využívána jako pětihvězdičkový hotel - od letošního roku zde působí proslulá značka Marriott.
Jedenáctipatrová administrativní stavba Parkside Office Gallery v Berlíně byla postavena v obvodu City West v 90. letech minulého století. Celkem nabízí 25 tisíc metrů čtverečních administrativních ploch. V minulém roce přesáhla míra obsazenosti podle PPF 95 procent. Mezi nájemce patří významné organizace jako například Nadace Konrada Adenauera a vládní instituce.
Administrativní budova Wilhelmina se nachází v jedné z nejvýznamnějších rotterdamských obchodních čtvrtí zvané Kop van Zuid. Vznikla v roce 1997 jako jedna z prvních výškových staveb v této lokalitě. Nabízí celkem 16 tisíc metrů čtverečních ploch.
Foto: PPF
Adam Váchal Adam Váchal
4. 9. 2016 15:14
Projděte si přehled významných nemovitostí patřících PPF v roce 2015 (kromě osobního vlastnictví Petra Kellnera).
 

Právě se děje

před 3 hodinami

ANO odložilo sněm, přijalo pět členů bývalé brněnské buňky

Předsednictvo hnutí ANO schválilo odložení republikového sněmu kvůli koronavirové epidemii, zatím na neurčito. Původně byl plánován na konec ledna. Vedení ANO také rozhodlo o přijetí pěti nových členů, které navrhla jihomoravská organizace hnutí. Sdělil to hlavní manažer ANO a poslanec Jan Richter. Jde o lidi, kteří byli členy letos zrušené brněnské organizace.

"Předsednictvo hnutí ANO na svém úterním jednání schválilo odložení plánovaného republikového sněmu z důvodu aktuální epidemické situace. Znovu tento bod otevřeme na lednovém jednání a věřím, že už nám situace dovolí najít nějaký brzký termín," uvedl Richter.

Poslední sněm ANO se konal 17. února minulého roku. Místo předsedy obhájil premiér Andrej Babiš, pozici prvního místopředsedy pak předseda poslanců ANO Jaroslav Faltýnek, který na funkci rezignoval v říjnu poté, co byl vyfotografován, jak bez roušky vychází z restaurace, která měla být kvůli šíření epidemie koronaviru uzavřena. Tehdejší schůzka stála pozici ministra zdravotnictví Romana Prymulu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy