Foto: Domy Petra Kellnera. PPF vlastní mrakodrapy, kanceláře i obchodní centra

Kancelářské a obchodní plochy ArtGen v Praze.
Skupina PPF, v níž téměř stoprocetní podíl vlastní Petr Kellner, loni posílila ve vlastnictví nemovitostí v Evropě. Vyplývá to z výroční zprávy společnosti. V Nizozemsku převzala mrakodrap, v Rusku buduje jeden z největších logistických parků. V Česku se naopak zbavila tří projektů, které měla v přípravné fázi. Vedle toho pravděpodobně prodá nejvyšší pražskou budovu City Tower. Projděte si přehled významných nemovitostí patřících PPF v roce 2015 (kromě osobního vlastnictví Petra Kellnera - zde na nové fotografii z výroční zprávy).
Millennium Tower v centru nizozemského Rotterdamu je jednou z vůbec nejvýznamnějších budov, které skupina PPF vlastní. Nemovitost koupila v roce 2014 a vloni ji převzala do své správy. Disponuje prostory o rozloze 30 tisíc metr čtverečních. Z poloviny je využívána jako pětihvězdičkový hotel - od letošního roku zde působí proslulá značka Marriott.
Jedenáctipatrová administrativní stavba Parkside Office Gallery v Berlíně byla postavena v obvodu City West v 90. letech minulého století. Celkem nabízí 25 tisíc metrů čtverečních administrativních ploch. V minulém roce přesáhla míra obsazenosti podle PPF 95 procent. Mezi nájemce patří významné organizace jako například Nadace Konrada Adenauera a vládní instituce.
Administrativní budova Wilhelmina se nachází v jedné z nejvýznamnějších rotterdamských obchodních čtvrtí zvané Kop van Zuid. Vznikla v roce 1997 jako jedna z prvních výškových staveb v této lokalitě. Nabízí celkem 16 tisíc metrů čtverečních ploch.
Foto: PPF
Adam Váchal Adam Váchal
4. 9. 2016 15:14
Projděte si přehled významných nemovitostí patřících PPF v roce 2015 (kromě osobního vlastnictví Petra Kellnera).
 

Právě se děje

před 21 minutami

Rusko přemisťuje na základny na Krymu vojenská letadla, ukázaly snímky

Rusko v posledních týdnech přemístilo na poloostrov Krym a základny poblíž Ukrajiny vojenská letadla, a rozšiřuje tak své možnosti politického zastrašování či vojenské intervence, napsal list The Wall Street Journal (WSJ) s odkazem na komerční satelitní snímky. Fotografie ze 16. dubna ranveje na Saki, jedné z vojenských základen na Krymu, ukazují seřazené bitevníky Su-30, které na snímcích z konce března nebyly.

Další ruská technika a infrastruktura na Krymském poloostrově zahrnuje mimo jiné výsadková letadla, bitevní vrtulníky, drony nebo vojenské nemocnice, dokládají podle WSJ snímky. Kromě zmíněných stíhaček Su-30 jsou v regionu k vidění také Su-34, Su-27, Su-25 a Su-24. Snímky byly pořízeny mezi 27. březnem a 16. dubnem společností Maxar Technologies.

Zdroj: ČTK
Další zprávy