Fortuna vyplatí nižší dividendu, 0,22 eura na akcii

ČTK ČTK
9. 6. 2014 10:26
Fortuně loni stoupl čistý zisk o 26,4 procenta na 15,6 milionu eur.
Foto: Aktuálně.cz

Praha - Akcionáři společnosti Fortuna Entertainment Group schválili na páteční valné hromadě v Amsterdamu výplatu hrubé dividendy 0,22 eura (6,04 koruny) na akcii. ČTK to dnes sdělil mluvčí Fortuny Petr Šrain.

Z loňského zisku tak firma celkem vyplatí 11,44 milionu eur (314 milionů korun), tedy téměř tři čtvrtiny loňského zisku. Loni byla dividenda 0,67 eura.

Rozhodný den byl stanoven na 19. června 2014, dividenda se bude vyplácet 26. června.

Fortuně loni stoupl čistý zisk o 26,4 procenta na 15,6 milionu eur (zhruba 426 milionů korun). Celková výše přijatých sázek meziročně vzrostla o 21,2 procenta na 567,2 milionu eur (15,5 miliardy korun).

Fortuna Entertainment Group vznikla v roce 2009 a stala se největším středoevropským provozovatelem kurzových sázek. Vedle Česka působí na slovenském, polském a maďarském trhu. S akciemi firmy se obchoduje na pražské a varšavské burze, majoritním vlastníkem je finanční skupina Penta.

Fortuna dnes na pražské burze od rána posílila o 0,74 procenta a její akcie se před 10:00 obchodovaly za 130 korun za kus.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Turecká zpěvačka Böleková zemřela po 288 dnech hladovky

V Turecku dnes po 288 dnech protestní hladovky zemřela zpěvačka Helin Böleková, členka populární folkové skupiny Grup Yorum. Informovala o tom agentura AP. Osmadvacetiletá hudebnice zahájila hladovku v době, kdy byla loni ve vězení kvůli údajnému napojení na zakázanou Stranu kurdských pracujících (PKK). Protestovala tak proti perzekuci členů skupiny a proti zákazu vystupovat, který těleso dostalo už v roce 2016.

Böleková a její kolega z kapely Ibrahim Gökçek přestali přijímat potravu poté, co skončili na mřížemi kvůli vyšetřování údajných styků s PKK. Ta vede ozbrojený boj za kurdskou autonomii a turecká vláda, ale také Evropská unie a Spojené státy ji považují za teroristickou organizaci. Z vězení vyšli loni v listopadu, ale s hladovkou ani poté neskončili. Jejich cílem bylo, aby byli propuštěni i zbývající členové skupiny a aby skupina známá svými protestsongy mohla opět vystupovat.

Zdroj: ČTK
Další zprávy