Co vyrostlo na místě bývalého Rudého práva. Penta se stěhuje

Co vyrostlo na místě bývalého Rudého práva. Penta se stěhuje
Novou budovu mezi Florencí a Masarykovým nádražím vybudovala skupina Penta Investments, investice se vyšplhala na 4,3 miliardy korun.
"Prvním nájemníkům – poradenské Ernst & Young a advokátní kanceláři Havel, Holásek & Partners – už byly prostory předány podle plánu a začnou v nich působit první pracovní pondělí v lednu," řekl Hospodářským novinám Martin Danko, mluvčí skupiny Penta Investments.
Z celkových 49 tisíc metrů čtverečních kanceláří, jež jsou ve Florentinu k pronájmu, obsadí "domácí" Penta 5500 metrů. Vedle zaměstnanců samotné Penty tu budou pohromadě sedět i její dceřiné společnosti Fortuna, Dr. Max a Privatbanka.
Budova je podle Penty ze 70 procent již pronajata.
Foto: Matej Slávik, iHned.cz
Ekonomika Ekonomika
2. 12. 2013 15:40

Obří administrativní centrum Florentinum, které vyrostlo na místě někdejšího sídla Rudého práva, pojme zhruba 3500 lidí. První se začnou stěhovat se začátkem roku 2014. Investiční skupina Penta komplex vybudovala za více jak čtyři miliardy korun.

 

Právě se děje

před 4 hodinami

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře, měl urazit prezidenta a policii

Běloruský soud poslal na rok a půl do vězení novináře Sjarheje Hardzijeviče, kterého shledal vinným z urážky prezidenta země a pomluvy dvou policistů. S odvoláním na Běloruskou asociaci novinářů o tom informovala agentura AP, podle níž je verdikt součástí represí, které běloruské úřady rozpoutaly proti nezávislým médiím a obhájcům lidských práv. Hardzijevič vinu nepřiznal, obhajoba se hodlá proti rozsudku odvolat.

"Nemám s těmito zločiny nic společného, nepokládám se za vinného," prohlásil u soudu ještě před vynesením rozsudku padesátiletý novinář, který nyní musí rovněž zaplatit odškodné policistům ve výši 2000 běloruských rublů každému z nich (přibližně 17 000 korun) a státu poplatek 174 rublů (1500 korun).

Hardzijevič skončil před soudem kvůli obviněním v souvislosti se zprávami v chatovací skupině v aplikaci Viber, kterou někdo loni smazal. Jeho obhájci požadovali, aby bylo obvinění staženo kvůli nedostatku důkazů a kvůli nemožnosti prokázat trestný čin, píše AP. Co konkrétně v údajně urážlivé zprávě zaznělo, nicméně agentura ani asociace nespecifikovaly.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

USA předaly Rusku seznam diplomatů, kteří musí opustit zemi

Spojené státy předaly ruskému velvyslanectví seznam 24 diplomatů, kteří musí do 3. září opustit zemi. V rozhovoru pro magazín National Interest to řekl ruský ambasador ve Washingtonu Anatolij Antonov. Z jeho vyjádření není jasné, zda požadavek Spojených států vyvolal nějaký konkrétní spor, napsala agentura Reuters. Podle agentury TASS diplomaté odjíždějí kvůli končícím vízům. Mluvčí americké diplomacie označil velvyslancovy výroky za nepřesné.

"Téměř všichni odjedou bez toho, aniž by byli nahrazeni, protože Washington náhle zpřísnil postup vydávání víz," uvedl Antonov a zároveň prohlásil, že ruské diplomatické mise ve Spojených státech jsou "bezprecedentně omezovány" a restrikce se podle něj stupňují.

"Američtí kolegové jsou v tomto ohledu vytrvalí a kreativní. Vyhošťování diplomatů se tu a tam děje pod za vlasy přitaženými záminkami. Loni v prosinci ministerstvo zahraničí jednostranně stanovilo tříletý limit pro dobu nasazení ruského personálu ve Spojených státech, které - pokud je nám známo - neuplatňuje vůči žádné jiné zemi," nechal se slyšet ruský velvyslanec.

Zdroj: ČTK
Další zprávy