Pozor na fiktivní exekuci. Komora varuje před podvodnými e-maily

ČTK ČTK
20. 2. 2019 17:36
Exekutorská komora varuje veřejnost před novými podvodnými e-mailovými zprávami, jejichž odesílatel se vydává za soudního exekutora Jaroslava Homolu z Exekutorského úřadu Brno-město. Komora, která se v této věci obrátí na policii.
Ilustrační snímek.
Ilustrační snímek. | Foto: Libor Fojtík

Zprávy byly adresátům zaslány z e-mailové adresy [email protected], kterou jmenovaný soudní exekutor nepoužívá a nikdy nepoužíval. Zprávy označené předmětem 'Výzva' a smyšlenou spisovou značkou počínající '18 EX' vyzývají k úhradě fiktivní částky na konkrétní účet u Air Bank.

Dodávají, že nebude-li uhrazeno do pěti pracovních dní od doručení výzvy, bude částka navýšena a exekuce vykonána v příštím týdnu, nebo bude obstaven účet.

Předmětné e-mailové zprávy jsou podle komory označeny nesprávným číslem soudního exekutora. Exekutor Jaroslav Homola užívá přidělené číslo 030, nikoli v e-mailech uváděné předčíslí 018 náležející soudní exekutorce Lence Černoškové z Exekutorského úřadu Prostějov. Ta však předmětné e-maily taktéž nerozesílá. Soudní exekutoři nikdy neposílají výzvy tohoto charakteru e-mailem, dodala komora.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

V Pardubicích došlo ke srážce sanitky s autem, dva záchranáři jsou zraněni

Sanita zdravotnické záchranné služby a osobní auto se dnes před polednem srazily na světelné křižovatce v centru Pardubic. V sanitě jeli dva záchranáři, kteří utrpěli zranění a byli převezeni do nemocnice. Žádného pacienta nevezli. V osobním autě jeli dva dospělí a dvě děti, nikdo z nich zraněn nebyl. ČTK to řekla mluvčí policie Dita Holečková.

Zdroj: ČTK
Další zprávy