Eňo-ňuňo dobroty, močení na zdi a zloserver. Otevíráme novou soutěž o nejlepší ceduli

Eňoňuňo kukuřice za 35 Kč. Zajímavý nápis obsluze přitahoval zákazníky.
Viděli jste zajímavou ceduli, dopravní značku, vzkaz, nápis či poznámku na papíře, která vás zaujala či pobavila? Podívejte se do galerie na typy snímků, které hledáme, a pošlete nám své. Může jít třeba o toto firemní upozornění z jednoho pivovaru na to, že po degustaci zlatavého moku by zaměstnanec rozhodně neměl řídit.
Nebo o jednoduchý návod na to, jak skoncovat se špatnou náladou, který jde podobně aplikovat třeba i na vymýcení všech nemocí či světový mír...
Anebo o zoufale trpělivé upozornění na to, aby lidé nečurali na chaloupku.
Expresivní vykreslení toho, co se může stát, když v dobré míře nakrmíte zvířátko, se pro méně chápavé návštěvníky někdy bohužel hodí.
Foto: František Špaček
Iva Špačková Iva Špačková
Aktualizováno 29. 6. 2019 8:59
Chodíte kolem zajímavých cedulí, dopravních značek či vzkazů, které vás zaujaly, zarazily či pobavily? Podělte se o něj s našimi čtenáři ve třetím ročníku soutěže o nejlepší ceduli, který právě otvíráme. Vybrané fotografie čtenářů ukážeme na webu Aktuálně.cz. Vítěz si bude moci vybrat elektronické předplatné některého z titulů vydavatelství Economia.
 

Právě se děje

před 16 minutami

Na Svitavsku v noci hořel neobývaný dům. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev

Škodu za půl milionu korun způsobil v noci na neděli požár rodinného domu s dílnou v Mikulči na Svitavsku. Oheň do rána likvidovalo sedm hasičských jednotek.

Plameny zničily převážně dílnu a hospodářskou část stavení, uvedla mluvčí krajských hasičů Vendula Horáková. "Obytnou část se podařilo hasičům ochránit. Vyšetřovatelka dnes dopoledne zjistila, že příčinou vzniku požáru v Mikulči bylo uložení hořlavých látek v blízkosti kamen," uvedla Horáková. Objekt je neobývaný, při příjezdu hasičů byl celý v plamenech. Hasiči z něj vynesli deset slepic a tlakovou lahev.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Indonéský prezident Widodo se v Jakartě ujal úřadu na dalších pět let

Inaugurace opětovně zvoleného indonéského prezidenta Jokoa Widodoa se konala za přísných bezpečnostních opatření, před deseti dny se totiž muslimští radikálové pokusili zavraždit jednoho z ministrů, který je stále hospitalizován. Nad pořádkem v ulicích dohlíželo 30 tisíc policistů a vojáků.

Indonésané Widodoa zvolili v dubnu v přímých volbách na další pětileté období, které bude poslední, jak ukládá ústava. Očekává se, že prezident v nejbližší době oznámí složení vlády. Widodo pochází ze skromných poměrů a už jako dítě musel pracovat, aby pomohl rodině. Než se stal roku 2012 guvernérem Jakarty, studoval lesnictví a působil jako starosta ve městě Solo. Jeho popularita však postupně slábne, píše agentura AFP. V září Indonésie zažila studentské protesty, nepokoje v provincii Papua a vláda také s obtížemi zvládala rozsáhlé požáry na Borneu a Sumatře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy