Deset nejkrásnějších městských pláží na světě

Deset nejkrásnějších městských pláží na světě
Kapské Město má prvotřídní vinice, divoké hory a slunečné pláže. Pláž Camps Bay je opravdovým klenotem města, nabízí svým návštěvníkům azurově modré vody, bílý písek a nádherný výhled. Díky své poloze v zálivu, je pláž klidná a vhodná pro plavání, v její severní části najdou perfektní podmínky surfaři.
Bondi Beach nepatří sice mezi nejdelší a nejkrásnější pláže na světě, ale blízkost pulsujícího města Sydney vytváří její nezpochybnitelné kouzlo a přitahuje tak milovníky pláží z celého světa. Je to jedna z nejslavnějších pláží v Austrálii a báječné relaxační místo s možností surfování a pohledem na působivé útesy.
Seznam nejkrásnějších světových městských pláží by nebyl úplný bez pláže Copacabana. Pláž je 4 kilometry dlouhá a nachází se v jižní části města Rio de Janeiro. Milovníci pláží zde naleznou vše, co k plážím neodmyslitelně patří.
V srdci Barcelony, jednoho z nejúžasnějších měst v Evropě, se hned vedle starého historického města nachází Barceloneta. Kolem jednoho kilometru dlouhá pláž je jednou z největších a nejznámějších písečných pláží ve městě. Přitom tato oblast nebyla do roku 1992, kdy se zde konaly Olympijské hry, ničím jiným než zanedbanou post-industriální oblastí.
Foto: Asociace českých cestovních kanceláří a agentur
Aktuálně.cz Aktuálně.cz
8. 7. 2010 11:11

Praha - Město je v některých koutech světa spjato s pláží - tato kombinace představuje dokonalý mix slunce, moře a atmosféry atraktivních světových metropolí včetně bohatého nočního života. Podívejte se na deset "nej" pláží světa podle Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Po sto dnech od puče jsou Barmánci znovu v ulicích. Stovky už při demonstracích přišly o život

Po 100 dnech od puče, který sesadil civilní vládu, tisíce Barmánců znovu vyšly do ulic demonstrovat proti vojenské juntě. V několika barmských městech se uskutečnily demonstrace, blesková shromáždění či protestní jízdy, uvedla agentura Reuters. Vojenská junta v posledních třech měsících proti demonstracím nasadila bezpečnostní složky. Při represích zemřely stovky lidí.

Armáda se chopila moci 1. února a znemožnila první zasedání parlamentu zvoleného v podzimních volbách. Ty podle vojáků doprovázely rozsáhlé nesrovnalosti, což ale volební komise odmítla. Armáda zatkla představitele civilní vlády, a to včetně vůdkyně a nositelky Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij. Politička čelí šesti obviněním a hrozí jí až 14 let vězení.

Po státním převratu vypukly Barmě protesty, při kterých lidé odmítali návrat vojáků k moci. Armáda vládla zemi několik desetiletí a umožnila vznik civilní vlády teprve v roce 2015. Proti demonstracím a stávkám násilně zasáhly bezpečnostní síly. Podle Asociace na pomoc politickým vězňům (AAPP) při represi zemřelo 781 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy