Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek, 200 klientů neodletělo na dovolenou

ČTK ČTK
17. 8. 2018 14:40
Cestovní kancelář RS Tour ročně pořádala zhruba tisíc zájezdů, patřila spíše mezi menší subjekty na trhu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Shutterstock

Praha - Cestovní kancelář RS Tour vyhlásila úpadek, na dovolenou do Bulharska a Řecka tak neodletělo 200 klientů. Všichni klienti, kteří byli v zahraničí, se již do Česka vrátili. Informovala o tom Slavia pojišťovna, u níž je RS Tour pojištěna.

RS Tour na sebe vyhlásila úpadek v pátek 10. srpna. "Důvodem problémů, do kterých se naše společnost dostala, jsou neuhrazené faktury od našich odběratelů po splatnosti," uvedl na webu firmy jednatel cestovní kanceláře Roman Šimek.

"Všichni klienti RS Tour dostali informaci minimálně den před plánovaným odjezdem. Snažili jsme se zmírnit stresové situace a poskytnout maximální podporu klientům zkrachovalé cestovní kanceláře," řekl generální ředitel Slavia pojišťovny Karel Waisser.

V době úpadku bylo několik desítek klientů v zahraničí, převážně v Bulharsku a Řecku. Ti se již do ČR vrátili. Komunikace se zástupci RS Tour je podle pojišťovny korektní a pojišťovna pracuje na co nejrychlejším vypořádání pojistného plnění.

Cestovní kancelář RS Tour ročně pořádala zhruba tisíc zájezdů, patřila spíše mezi menší subjekty na trhu.

V červnu letošního roku zkrachovala ústecká cestovní kancelář Brouk. Podle majitele nebyla schopna hradit závazky vůči klientům ani dodavatelům.

Největším krachem cestovní kanceláře za poslední roky byl pád Tomi Tour v červenci 2009. Cestovní kancelář při krachu nechala v zahraničí zhruba 3400 lidí, dalších téměř 15 000 klientů mělo koupeno zájezd.

 

Právě se děje

Další zprávy