Finanční úřady nově uvidí na daně do Monaka

ČTK ČTK
13. 8. 2014 15:48
Česko se dohodlo s Monakem na spolupráci ohledně správy daní.
Foto: Jiří Němeček/Economia

Praha - Česká republika podepsala v uplynulých dnech dohodu s Monakem ohledně výměny informací v daňových záležitostech. Informovalo o tom ministerstvo financí s tím, že dohoda pomůže v boji proti případným daňovým únikům.

O Monaku jako daňovém ráji se přitom nedávno v Česku rozproudila debata kvůli wimbledonské vítězce Petře Kvitové, kterou na Facebooku ostře napadl poslanec za ČSSD Stanislav Huml. V Monaku také trvale žije například podnikatel Ivo Rittig.

"Přínosem uzavřené dohody je možnost dožádání příslušného orgánu smluvního státu o veškeré informace potřebné ke správnému zjištění, stanovení a zajištění úhrady daní. Informace získané na základě této dohody mohou být také využity v rámci odhalování daňové trestné činnosti jako tzv. operativní informace," uvedlo ministerstvo.

Smlouva s Monakem je další z řady dohod, které Česko uzavírá s takzvanými daňovými ráji. Dosud bylo uzavřeno třináct takových dohod.

 

Právě se děje

před 8 minutami

Izrael odsoudil zvolení ultrakonzervativce Raísího íránským prezidentem, svět by podle něj neměl s jeho režimem vyjednávat o návratu k jaderné dohodě.

Zdroj: ČTK
před 20 minutami

Tropické teploty nad 30 stupňů vydrží na většině území ještě v pondělí. Bouřky dorazí ze západu dnes večer a v celé zemi se mohou objevit až do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy