Finanční úřady nově uvidí na daně do Monaka

ČTK ČTK
13. 8. 2014 15:48
Česko se dohodlo s Monakem na spolupráci ohledně správy daní.
Foto: Jiří Němeček/Economia

Praha - Česká republika podepsala v uplynulých dnech dohodu s Monakem ohledně výměny informací v daňových záležitostech. Informovalo o tom ministerstvo financí s tím, že dohoda pomůže v boji proti případným daňovým únikům.

O Monaku jako daňovém ráji se přitom nedávno v Česku rozproudila debata kvůli wimbledonské vítězce Petře Kvitové, kterou na Facebooku ostře napadl poslanec za ČSSD Stanislav Huml. V Monaku také trvale žije například podnikatel Ivo Rittig.

"Přínosem uzavřené dohody je možnost dožádání příslušného orgánu smluvního státu o veškeré informace potřebné ke správnému zjištění, stanovení a zajištění úhrady daní. Informace získané na základě této dohody mohou být také využity v rámci odhalování daňové trestné činnosti jako tzv. operativní informace," uvedlo ministerstvo.

Smlouva s Monakem je další z řady dohod, které Česko uzavírá s takzvanými daňovými ráji. Dosud bylo uzavřeno třináct takových dohod.

 

Právě se děje

před 54 minutami

Sýrie ohlásila sestřelení izraelských raket nad svým územím

Syrská protivzdušná obrana sestřelila izraelské rakety nad syrským Homsem. Informovala o tom syrská televize i agentura SANA. Podle televize izraelská letadla vypálila rakety, když byla nad libanonským územím. Izrael tradičně tyto informace nekomentuje. Podle syrských médií si operace nevyžádala mrtvé ani raněné.

Zdroj: ČTK
Další zprávy