Vybrali jsme jedenáct nejdivnějších voličů automatických převodovek. Poznáte, k jakým autům patří?

Vysunutý panel na středovém tunelu a na něm tlačítka automatické převodovky. Co je to? Ferrari 488 GTB.
Volič, který vypadá, jako kdyby ho importovali z člunu nebo z nějaké herní konzole s joystickem. Jedná se o pulzní volič, tedy takový, který nemá klasickou kulisu, ale po zařazení režimu se vrátí do základní polohy. Tento způsob řazení automatu má také například BMW. Jenže u "bavoráků" má páka alespoň docela aerodynamický tvar, u této se musíte nejdříve naučit, jak ji co nejlépe chytit do ruky. Najdete ji například v Jeepu Grand Cherokee či v dalších vozech koncernu FCA.
Tady klasická páka nebo něco, co by ji připomínalo, zcela chybí. Jednotlivé režimy se volí otočným ovladačem.
Zde je detail voliče. Řidič zkrátka točí velkým ovladačem na středovém panelu. Poznáte model? Peugeot Traveller.
Volič automatu v Jaguarech a Land Roverech není divný, ale rozhodně je nezvyklý. A především velmi krásný. V době uvedení na trh byl ovladač řazení, který se po nastartování efektně vysune, velmi výjimečným řešením a dodnes působí zajímavě.
Foto: Výrobci
Eva Srpová Eva Srpová
3. 2. 2017 12:19
Není řadička jako řadička. Některé voliče automatů mají různý tvar a jsou všechno, jen ne konvenční. Otestujte své znalosti a tipujte, ke kterým modelům patří tyto řadicí páky.

Podívejte se na přehled nejlevnějších nových vozů s automatickou převodovkou. Připravili jsme přehled všech verzí se samočinným řazením do 300 tisíc korun.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Objem úvěrů na bydlení klesl v lednu o tři miliardy na 20,1 miliardy korun

Objem nových hypotečních úvěrů na bydlení od bank a stavebních spořitelen dosáhl v lednu 20,1 miliardy Kč. To je o tři miliardy méně než v prosinci 2020. Proti lednu 2020 je to o 5,5 miliardy, tedy o 38 procent více. Vyplývá to z aktuálních statistik České národní banky a České bankovní asociace.

"Nástup do roku 2021 se z hlediska prodejů hypotečních úvěrů podle statistik ČNB podařil. Boom tedy pokračuje. A bude pokračovat do té doby, než se uklidní pandemická situace," uvedl poradce asociace Vladimír Staňura.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Schodek rozpočtu vzrostl od ledna o více než 54 miliard korun

Schodek státního rozpočtu ke konci února stoupl na 86,1 miliardy korun z lednových 31,5 miliardy korun. V tiskové zprávě o tom v pondělí informovalo ministerstvo financí. Jde o nejhorší únorový výsledek od vzniku ČR. Loni ke konci února, tedy ještě před propuknutím pandemie, vykázal rozpočet schodek 27,4 miliardy korun. Tehdy to bylo také nejhorší únorové číslo od roku 1993.

Prohloubení deficitu je podle ministerstva financí výsledkem dopadů pandemie, což vedlo k poklesu daňových příjmů způsobenému mimo jiné snížením daní a zrušením superhrubé mzdy, změnou rozpočtového určení daní ve prospěch krajů a obcí a pokračující podporou ekonomiky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy