Rolls-Royce míří do Česka. Autosalon otevře příští rok

Radek Pecák Radek Pecák
Aktualizováno 28. 8. 2015 11:20
Bohatí Češi tak už nebudou muset jezdit pro luxusní vůz do Rakouska nebo Německa.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Aktuálně.cz

Praha - Už v průběhu příštího roku budou moci lidé, kteří touží po vlastnictví vozu Rolls-Royce, zamířit do tuzemského zastoupení značky. Ta zde totiž otevře oficiální autosalon.

Oficiální vstup do Česka značka oznámí 10. září. Podle dobře informovaných zdrojů by měl být samostatný autosalon otevřen až v průběhu příštího roku.

Dosud musí zájemci o automobilový luxus té nejvyšší možné kategorie vážit cestu například do Drážďan nebo do Mnichova. 

Automobilce, která je součástí německého koncernu BMW, se v posledních pěti letech daří nejvíce v celé její historii. Také v ČR se registruje stále více nových vozů Rolls-Royce.

Podrobnosti čtěte na webu Hospodářských novin.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Maďarský parlament přijal zákon posilující kontrolu nad kulturou

Maďarský parlament ve středu přes odpor opozice schválil kontroverzní zákon, který posiluje vládní kontrolu nad kulturou. V pondělí proti chystanému právnímu předpisu demonstrovalo v centru Budapešti několik tisíc lidí a protestní internetová petice získala kolem 50.000 podpisů, napsala agentura DPA.

Zákon počítá se vznikem Národní kulturní rady, která by měla vládě umožnit "strategicky řídit sektor kultury". Kromě toho při jmenování ředitelů městských divadel a dalších institucí dotovaných státem musí být zajištěn souhlas ministra kultury. Dosud o tom, kdo řídí divadla, rozhodovaly městské úřady samostatně.

Část opozičních zákonodárců při hlasování na znamení nesouhlasu vstala a dala si před obličej černé divadelní masky. Informoval o tom portál 444.hu na základě videa, které na facebooku zveřejnil liberální poslanec Tordai Bence.

Zdroj: ČTK
Další zprávy