Volvo představilo novou generaci kombi V60. Nabídne dva plug-in hybridy a částečně autonomní řízení

Foto: Aktuálně.cz
Jiří Kaloč
22. 2. 2018 15:46
Švédská automobilka uvolnila první informace o chystaném kombi střední třídy, které nese označení V60. Představení proběhlo v jeho "přirozeném" prostředí na příjezdové cestě rodinné vily ve Stockholmu. Představitelé automobilky tím chtěli zdůraznit jeho rodinný charakter. Základem V60 je platforma SPA, kterou využívají všechny poslední modely značky počínaje SUV XC90.

K dispozici bude šest motorizací, z toho dvě hybridní s dobíjecí baterií. Nové Volvo rovněž nabídne vylepšený systém Pilot Assist II pro částečně autonomní jízdu v kolonách. Světová premiéra novinku čeká v Ženevě, na trh by se měla dostat v průběhu roku. Zatím zůstává v nabídce její předchůdce. Podívejte se zde.

 

Právě se děje

před 17 minutami

Česko uspělo ve sporu s insolvenčním správcem Viktoriagruppe

Odvolací soud v Mnichově potvrdil, že správce musí respektovat postavení Česka a daňové pohledávky tuzemských orgánů budou spláceny přednostně. Česko tak bude i nadále v rámci insolvenčního řízení vystupovat jako zajištěný věřitel.

Zdroj: ČTK
před 31 minutami

Opozice chce o výročních zprávách ČT ve sněmovně znovu jednat příští týden

Opozice po skončení pátečního jednání sněmovny navrhne termíny pro projednání výročních zpráv České televize v příštím týdnu. Podle předsedy poslaneckého klubu ODS Zbyňka Stanjury se nabízí hned několik možností, kdy dokončit ve čtvrtek neuzavřenou debatu. Pokud nezískají podporu, požádají opoziční strany o svolání mimořádné schůze, jak ji už avizovali starostové a lidovci. Poslanci ve čtvrtek debatou nad zprávami strávili pět hodin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy