Pocta našim stíhačům: Rolls-Royce na přání českého majitele postavil luxusní kabrio

Martin Přibyl Martin Přibyl
26. 10. 2018 12:43
V Rolls-Roycu splní zákazníkům téměř každé přání. Jeden z nich, navíc z Česka, si teď v Goodwoodu nechal postavit kabriolet Dawn, jenž připomíná československé stíhací piloty, kteří létali v 312. a 313. peruti RAF a zúčastnili se druhé světové války i bitvy o Británii. Prohlédněte si ho v galerii.
Foto: Rolls-Royce

Každý budoucí majitel vozu Rolls-Royce má příležitost vyladit si ho podle svých představ ve spolupráci s talentovanými designéry, umělci a řemeslníky, kteří pracují v oddělení Bespoke. Výsledný vůz má odrážet příběh vlastníka vozu a být výrazem jeho osobnosti.

Unikátní Dawn se proto na přání českého zákazníka proměnil v auto, které připomíná české letce, kteří v řadách 312. a 313. stíhací perutě sloužili v britském Královském letectvu. Barva i černě malovaná linka mají připomínat zbarvení stíhaček Vickers Supermarine Spitfire a Hawker Hurricane, na nichž létali během slavné bitvy o Británii i celé druhé světové války.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Bitcoin ztrácí přes 16 procent, jeho cena klesla pod 48 tisíc dolarů

Nejznámější kryptoměna bitcoin v sobotu výrazně oslabuje, od pátku její cena odepsala více než 16 procent a klesla pod 48 tisíc amerických dolarů. Ukazují to záznamy na specializovaném webu CoinDesk. Oslabují i další kryptoměny, jako je ethereum.

"Zatím jsem zaznamenal, že se prodalo více než 4000 bitcoinů, což trh stlačilo prudce dolů," uvedl expert na kryptoměny a šéf společnosti CEC Capital Laurent Kssis. "Hned 1500 bitcoinů se v čase toho propadu vlastně prodalo za méně než jednu minutu," dodal.

Zdroj: ČTK
Další zprávy