reklama
 
 

Velké auto, "malý" motor. Toto je šestnáct modelů, které pohání maximálně litrové agregáty

18. 2. 2017 7:50
Ještě před nedávnem by tomu asi málokdo věřil, dnes je to však běžné. I auta kompaktních rozměrů, která jsou vhodná také pro rodinu, mohou mít pod kapotami výkonné, avšak maloobjemové motory. Sestavili jsme seznam vozidel, která mají nejmenší pohonné jednotky podle objemu. Budete se divit, kde všude natrefíte na downsizovaný motor.

Že maličké motory, které nemají větší než litrový objem, najdeme v útrobách všech možných miniaut nebo malých aut do města, je vcelku pochopitelné. Downsizované motory jsou velmi efektivní, mohou být výkonné a nízké tabulkové hodnoty spotřeby vypadají na papíře lákavě.

Litrové agregáty se ale často nabízejí i pro mnohem větší vozy. Najdete je v cenících nejen v kategorii malých aut, ale dokonce i kombíků nižší střední třídy nebo dokonce crossoverů.

Vynechali jsme tedy zmínky o tom, v jakých miniautech nebo malých vozech můžete malé motory mít a zaměřili jsme se na co nejprostornější auta. Podívejte se do galerie, ve kterých současných autech lze mít maloobjemový agregát.

autor: Eva Srpová | 18. 2. 2017 7:50

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama