To nejhezčí z Norska

To nejhezčí z Norska
Preikestolen neboli kazatelna je rozhledna vysoko nad jezerem.
Norové nemají ve zvyku nebezpečná místa hyzdit zábradlím. Je na každém, jakou míru nebezpečí je ochoten riskovat.
Další věhlasná vyhlídka Trolltunga neboli trollí jazyk. Kdoyž jsme u ní byli, jedna německá slečna přímo nad srázem dostala nečekanou nabídku k sňatku. Řekla ano.
Autor článku si na jazyku poležel.
Foto: Ondřej Běhal
Ondřej Běhal
29. 7. 2015 15:48
Většina z nejznámějších turistických atrakcí Norska se nachází na jihozápadě země, tedy v relativně nedaleko od hlavního města Osla.
 

Právě se děje

před 55 minutami

Evropská komise podle Havlíčka odblokovala 18 miliard korun na projekty programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost

Evropská komise podle vicepremiéra a ministra průmyslu a obchodu Karla Havlíčka (za ANO) odblokovala 18 miliard korun, které zadržovala na projekty v problémovém Operačním programu Podnikání a inovace pro konkurenceschopnost. EK platby pozastavila loni na jaře kvůli vysoké chybovosti. Podle vicepremiéra není jasné, kdy peníze proplatí.

"Před chvílí přišla esemeska, že byl dnes odpoledne odblokován ten zadržovaný peníz, těch 18 miliard korun," uvedl Havlíček. Jeho úřad prý čtyři měsíce vše dokládal unijním auditorům, kteří nakonec žádnou chybu neobjevili. "O nic nepřijdeme v tuto chvíli. Teď je jenom otázka, kdy nám ty peníze pošlou," uvedl Havlíček.

Peníze už ministerstvo průmyslu a obchodu dalo firmám, které o ně žádaly pro své projekty z problémového programu. Projekty se často uskutečňují po etapách, a tak se i na základě jednotlivých žádostí o platbu hradí. EK platby proplácí zpětně.

Další zprávy