Řidiči jeho nástrahám čelí už deset let. Jak dobře znáte český bodový systém?

Radek Pecák Radek Pecák
2. 7. 2016 21:22
Připravili jsme pro vás test, který dokládá, jak komplikovaný je bodový systém platný v České republice. Pokud se v jeho nástrahách nedokážete vyznat, hrozí vám vcelku rychlá ztráta řidičského oprávnění na celý rok.
Ne za každý přestupek sice získáte současně s pokutou i body, často je ale jejich příděl pořádně vysoký.
Ne za každý přestupek sice získáte současně s pokutou i body, často je ale jejich příděl pořádně vysoký. | Foto: Radek Pecák
 

Právě se děje

před 31 minutami

Na východě Ukrajiny byl zastřelen voják, další tři utrpěli zranění

Jeden ukrajinský voják byl zabit a další tři utrpěli zranění při sobotním ostřelování pozic vládních vojsk v Donbasu na východě Ukrajiny "ozbrojenými uskupeními Ruské federace" z minometů a dalších zbraní, uvedl v neděli na své internetové stránce list Ukrajinska pravda s odvoláním na komuniké velení ukrajinské armády. Podle něj "ruská okupační vojska" v sobotu desetkrát porušila příměří, v neděli zatím jednou.

Separatisté v neděli naopak obvinili ukrajinskou armádu, že během uplynulých 24 hodin dvanáctkrát porušila dohodnuté příměří ostřelováním vsí ovládaných povstalci. O případných ztrátách se povstalecká agentura DAN nezmínila.

V pondělí se v Paříži mají poprvé setkat prezidenti Ruska a Ukrajiny Vladimir Putin a Volodymyr Zelenskyj, aby za účasti německé kancléřky Angely Merkelové a francouzského prezidenta Emmanuela Macrona jednali o míru v Donbasu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy