Nejlepší rodinný elektromobil? V testu bodovala Tesla i dostupný Opel Corsa-e

Martin Přibyl Martin Přibyl
21. 8. 2020 6:04
I když se zdá, že automobilky chrlí jednu elektrickou novinku za druhou, výběr na trhu je stále poměrně omezený. Švýcarský autoklub TCS se rozhodl zjistit, jak se nabízené modely popasují s velkou rodinou, tedy jak si tato auta rozumí s dětskými sedačkami, jak se do nich montují, jak se do nich vejdou. Na výsledky rodinného testu se podívejte do přehledu.
Foto: iStock

Test pod lupou

Švýcaři výsledky svého rodinného testu publikují rok co rok. V minulosti se ale zaměřovali na auta se spalovacím motorem (výsledky zde), letos vybrali 15 čistě elektrických modelů, mezi nimi 12 pětimístných, čtyři čtyřmístné a jeden sedmimístný.

Aby se v autě dalo převážet dvě a více dětí, mělo by od zástupců autoklubu dostat hodnocení čtyř až pěti hvězdiček z pěti možných, pro dva caparty stačí i auto se třemi hvězdami, což jsou až na jednu výjimku všechny testované elektromobily.

TCS na každý pád doporučuje před nákupem auto s rodinou vyzkoušet. Některé vozy mohou mít hůře přístupné kotvy ISOFIX pro upevnění sedačky nebo krátké bezpečnostní pásy. Někdy je nutné popasovat se rovněž s chybami v uživatelském manuálu. Na výsledky testu se můžete podívat na dalších snímcích.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 41 minutami

Pohonné hmoty v Česku dál zdražují, nafta je poprvé od roku 2014 nad 35 korunami za litr

Zdražování pohonných hmot u čerpacích stanic v České republice pokračuje. Cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 od minulého týdne vzrostla o 47 haléřů na průměrných 36,59 korun na litr. Je tak nejdražší za sedm let, naposledy za něj platili řidiči více v říjnu 2014. Nafta zdražila o 64 haléřů na 35,56 korun na litr. Nad 35 korunami byla průměrná cena dieselu naposledy v listopadu 2014. Vyplývá to z informací na webu společnosti CCS, která ceny sleduje. Analytik společnosti Finlord Boris Tomčiak uvedl, že růst cen pohonných hmot bude pokračovat i v první polovině listopadu, a to o desítky haléřů.

"V první polovině listopadu bude pokračovat růst cen pohonných hmot. Zdražení u benzínu i naftu by mělo být na úrovni několik desítek haléřů. Nafta bude zdražovat rychleji. Důvodem je zvýšení cen ropy Brent na současných 86 dolarů (asi 1900 korun) za barel. Od počátku roku už ropa zdražila o více než 70 procent," řekl ČTK Tomčiak. Výraznější nárůst u nafty než u benzinu je podle analytiků daný prudkým zdražováním zemního plynu, se kterým souvisí vyšší poptávka po topném oleji.

Před rokem stál litr Naturalu v průměru rovných 28 korun, tedy o 8,59 korun méně. Podobný rozdíl je mezi letošní a loňskou cenou nafty, loni byl diesel v posledním říjnovém týdnu v průměru za 27,19 korun na litr.

Zdroj: ČTK
Další zprávy