Tesle X mohou při nehodě zadní sedadla přepadnout dopředu. Svolá se kvůli tomu do servisu 11 000 aut

ČTK ČTK
13. 10. 2017 13:43
Americký výrobce elektromobilů Tesla svolá 11 000 kusů Modelu X z celého světa. Příčinou je vadný zamykací mechanismus, kvůli kterému by při nehodě mohla zadní sedadla přepadnout dopředu.
Tesla Model X.
Tesla Model X. | Foto: Trendpark

Tesla problém objevila při interním testování a dosud jí nebyly hlášeny problémy ani nehody s ním spojené. Svolány budou vozy vyrobené od 28. října 2016 do 16. srpna 2017. Podnik předpokládá, že upravovat bude muset zhruba tři procenta z nich.

V roce 2015 firma podnikatele Elona Muska celosvětově svolala 90 000 sedanů Modelu S kvůli možné závadě předních bezpečnostních pásů. Před rokem pak Tesla svolala 29 222 stejného modelu kvůli vadě dobíjení, která mohla způsobit požár.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 6 hodinami

Po střelbě v Liberci zemřela žena, muže lékaři převezli do nemocnice

Po střelbě v Liberci podlehla žena na místě zraněním, muže lékaři resuscitovali a přepravili do nemocnice. Uvedl to mluvčí zdravotnické záchranné služby Michael Georgiev. Případ si převzali krajští kriminalisté. Televize CNN Prima News uvedla, že zemřel i zraněný muž.

"Mohu potvrdit, že na místě byly dvě osoby. Žena byla několik desítek minut resuscitovaná, ale resuscitace byla bohužel neúspěšná, utrpěla zranění neslučitelná se životem," uvedl Georgiev. "Druhým pacientem byl muž, který byl také několik desítek minut resuscitován, tato resuscitace byla úspěšná a pacient byl transportován do liberecké nemocnice na traumacentrum," řekl mluvčí záchranky. Podle Primy muž zemřel po převozu do nemocnice.

Událost se stala v Rudolfovské ulici v neděli odpoledne. Policie informovala o zásahu s tím, že nebezpečí osobám v okolí nehrozí. Kriminalisté příčiny a okolnosti střelby na místě vyšetřují.

Zdroj: ČTK
Další zprávy