Studenti ČVUT budou závodit s elektrickou formulí

Radek Pecák Radek Pecák
17. 2. 2011 0:03
auto

Na okruhu v německém Hockenheimu, kde závodí i monoposty F1, bude o vítězství usilovat ve speciálním závodu studenstských elektroformulí i tým studentů z ČVUT.  Registroval se s ní do 2. ročníku soutěže Formula Student Electric,  kde se v srpnu utká s dalšími 29 týmy světa.

Vývoj vozu na elektrický pohon začal vloni v září. Původně šlo o formuli s klasickým spalovacím motorem. Bylo ale nutno udělat úpravy pro umístění elektromotoru a baterií do nosného rámu.

Vůz má již za sebou první desítky testovacích kilometrů.

Na projektu se podílejí studenti z Fakulty strojní a Fakulty elektrotechnické.

 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy