V Bratislavě se představila první elektrická Škoda a modernizovaný Superb

Eva Srpová Eva Srpová
23. 5. 2019 15:00
Škoda Auto zvolila pro oficiální premiéru dvou důležitých novinek Bratislavu, a to během Mistrovství světa v hokeji. Podívejte se na záznam z živého přenosu.
Škoda představila svůj první elektromobil Citigo iV | Video: Škoda Auto

Škodovka v Bratislavě představila svůj první elektromobil Citigo a modernizovaný Superb včetně jeho plug-in hybridní verze, tedy model, který je možné dobíjet ze zásuvky.

Elektrické Citigo s označením iV se bude i nadále vyrábět v bratislavské továrně, letos na podzim Škoda ukončí výrobu verze se spalovacím motorem. Už příští rok se má představit čistý elektromobil na platformě MEB. Škoda chce do roku 2022 uvést na trh deset elektrifikovaných modelů.

Vedle elektrického Citigo se oficiálně ukázal také modernizovaný Superb včetně plug-in hybridní varianty, kterou je možné dobíjet ze zásuvky. Superb se po faceliftu bude nabízet i v oplastované verzi Scout.

Podívejte se na záznam z živého přenosu, kde se modernizovaná vlajková loď ukázala:

Video: Škoda Auto

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Šlégr je dál koučem Litvínova, jeho rezignaci vedení nepřijalo

Jiří Šlégr zůstává koučem hokejistů Litvínova. Olympijský vítěz z Nagana, který je zároveň šéfem klubu, dnes nabídl rezignaci na trenérskou funkci, ale představenstvo ji nepřijalo. Realizačnímu týmu doporučilo provést změny v kádru.

Litvínovu se nedaří od začátku extraligy a dosud vyhrál jen tři zápasy. Po dvanácti kolech má pouze jedenáct bodů a je předposlední.

Po nedělní porážce 3:4 s Olomoucí, která byla pro klub třetím nezdarem za sebou, vedení Litvínova oznámilo, že jedná o změně na postu hlavního trenéra. Mezi kandidáty na nového kouče byl podle Šlégrova vyjádření v médiích i litvínovský odchovanec Vladimír Růžička, bývalý kouč národního mužstva a Šlégrův spoluhráč ze zlatého naganského týmu.

Nakonec zůstává na střídačce Šlégr. Bývalý vynikající obránce převzal tým v závěru minulé sezony místo odvolaného Milana Razýma.

Další zprávy