V Bratislavě se představila první elektrická Škoda a modernizovaný Superb

Eva Srpová Eva Srpová
23. 5. 2019 15:00
Škoda Auto zvolila pro oficiální premiéru dvou důležitých novinek Bratislavu, a to během Mistrovství světa v hokeji. Podívejte se na záznam z živého přenosu.
Škoda představila svůj první elektromobil Citigo iV | Video: Škoda Auto

Škodovka v Bratislavě představila svůj první elektromobil Citigo a modernizovaný Superb včetně jeho plug-in hybridní verze, tedy model, který je možné dobíjet ze zásuvky.

Elektrické Citigo s označením iV se bude i nadále vyrábět v bratislavské továrně, letos na podzim Škoda ukončí výrobu verze se spalovacím motorem. Už příští rok se má představit čistý elektromobil na platformě MEB. Škoda chce do roku 2022 uvést na trh deset elektrifikovaných modelů.

Vedle elektrického Citigo se oficiálně ukázal také modernizovaný Superb včetně plug-in hybridní varianty, kterou je možné dobíjet ze zásuvky. Superb se po faceliftu bude nabízet i v oplastované verzi Scout.

Podívejte se na záznam z živého přenosu, kde se modernizovaná vlajková loď ukázala:

Video: Škoda Auto

 

Právě se děje

před 56 minutami

Ázerbájdžán dobyl důležité místo na jihu Náhorního Karabachu

Arménie připustila stažení jednotek Náhorního Karabachu, ovládaného arménskými separatisty, ze strategicky položeného města u hranic s Íránem. Oblast tak vojensky ovládl Ázerbájdžán, oznámila agentura Reuters s připomínkou, že ani nové příměří, zprostředkované Spojenými státy, neukončilo už měsíc pokračující boje o horskou enklávu.

Mluvčí arménského ministerstva obrany Arcrun Ovannisjan na tiskové konferenci uvedl, že etnické arménské síly ustoupily z města Kubatly (ázerbájdžánsky Qubadli), "aby se vyhnuly zbytečným ztrátám". Situace podle něj není "kritická". Ázerbájdžánská média jásají nad osvobozením oblasti, kterou po 27 let "okupovali Arméni".

Zdroj: ČTK
Další zprávy