Škoda Kodiaq uspěla v nárazových testech. Excelovala při ochraně dospělých, malé rezervy měla u dětí

Škoda Kodiaq po simulovaném bočním nárazu na sloup.
Škoda Kodiaq obstála v crashtestu. Dostala pět hvězd.
Při čelním nárazovém testu do deformovatelné bariéry se čtyřicetiprocentním přesahem rychlostí 64 km/h, který simuluje vzájemnou srážku dvou aut padesátkou, ochránil Kodiaq cestující různých velikostí sedících na různých místech v autě. Prostřední úroveň ohrožení měl pouze hrudník řidiče.
Jediný problém při tomto typu nárazu nastal u figuríny simulující desetileté dítě sedící ve druhé řadě sedadel v oblasti krku. Některé typy dětských sedaček se nedaly připevnit na prostřední místo v druhé řadě, žádnou ze čtyř testovaných univerzálních sedaček se nepodařilo bezpečně připevnit do příplatkové třetí řady sedadel.
Mírné potíže měl Kodiaq při plném čelním nárazu rychlostí 50 km/h do nedeformovatelné překážky, kdy se v prostředním stupni ohrožení ocitl hrudník cestujícího na zadních sedadlech.
Foto: Euro NCAP
Ondřej Běhal
31. 5. 2017 12:21
Maximální počet pěti hvězd obdržela Škoda Kodiaq na bezpečnostním vysvědčení od nezávislé agentury Euro NCAP. Za ochranu dospělé posádky při různých typech nárazů dostalo rodinné SUV vynikajících 92 procent. Dětské cestující ochránilo na 77 procent, při střetu s chodcem obdrželo 71 procent a za úroveň bezpečnostních systémů si vysloužilo 54 procent. Podrobnosti se dozvíte uvnitř fotogalerie, zhlédnout můžete i video z crash testů. Kromě Škody Kodiaq testovalo Euro NCAP ještě nové generace vozů Mini Countryman, Nissan Micra a Suzuki Swift. Také jejich výsledky najdete ve fotogalerii.

A jak bezpečné je vaše auto, nebo vůz, který si chcete pořídit? Podívejte se na přehled výsledků u aut, která se jako nová nabízejí na českém trhu zde.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Obyvatelé San Marina se v referendu vyslovili pro legalizaci potratů

Obyvatelé San Marina se v nedělním referendu velkou většinou hlasů vyslovili pro legalizaci potratů. Na základě konečných výsledků o tom s odvoláním na místní média informovala agentura AP. Interrupce zde budou povoleny během prvních 12 týdnů těhotenství, v případě ohrožení života či psychického zdraví ženy i po tomto období. Maličký, převážně katolický stát obklopený Itálií byl jedním z posledních v Evropě, který potraty zcela zakazoval.

Podle konečných výsledků hlasovalo pro legalizaci interrupcí 77 procent voličů. Účast podle agentury APA činila 41 procent z více než 35 tisíc oprávněných voličů.

Zákaz interrupcí v San Marinu platil už od roku 1865. Tamní ženy proto cestovaly kvůli tomuto zákroku do Itálie, kde jsou potraty legální od roku 1978. Pokud obyvatelé San Marina podstoupí v Itálii jiné lékařské zákroky, které v jejich vlasti nejsou dostupné - jako kupříkladu transplantace - veřejný zdravotnický systém náklady proplatí. To však neplatí pro potraty, jelikož je stát považuje za nelegální.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Írán nedodržel plně dohodu o monitorování svých jaderných provozů, tvrdí Mezinárodní agentura pro atomovou energii

Írán v plném rozsahu nedodržel dohodu o monitorování svých jaderných provozů, kterou před dvěma týdny uzavřel s Mezinárodní agenturou pro atomovou energii (MAAE). Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na nedělní prohlášení MAAE, podle nějž Teherán nepustil inspektory do jednoho ze svých zařízení.

Írán v dohodě z 12. září podle MAAE umožnil jejím inspektorům nainstalovat nové paměťové karty do sledovacích kamer a pokračovat v monitorování íránských jaderných aktivit. V praxi to ale nedovolil v zařízení na výrobu součástek centrifug v Karadži, dodala agentura se sídlem ve Vídni.

MAAE uzavřením dohody o obsluze monitorovacích zařízení podle dřívějšího prohlášení Grossiho vyřešila svůj nejnaléhavější problém s Íránem, čímž byl vytvořen prostor pro širší diplomatické úsilí. Ředitel ale zdůraznil, že obě strany k trvalému řešení monitorování íránských jaderných zařízení dosud nedospěly.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Seemanová vylepšila v Neapoli další dva české rekordy

Plavkyně Barbora Seemanová na mezinárodní lize ISL v Neapoli vylepšila další dva své české rekordy. Sto metrů volný způsob zvládla v krátkém bazénu za 52,31 sekundy a její maximum na 200 metrů kraul má nově hodnotu 1:53,31.

Jednadvacetiletá reprezentantka, jež v týmové soutěži hájí barvy maďarského týmu Iron, dnes zaplavala další dva rekordy po sobotní čtyřstovce. Z dosavadního nejlepšího času na stovce z 9. září ubrala šest setin, na dvoustovce se zlepšila oproti dosavadnímu rekordu z prosince 2019 z Glasgow o 52 setin.

Zdroj: ČTK
Další zprávy